Reklam
  • Reklam
Bosphore Card üyeleri önce otopark haklarını, şimdi de...
Reklam

Bosphore Card üyeleri önce otopark haklarını, şimdi de İstanbul'u kaybetti!

Kıbrıs Ercan Havalimanı'nı önce Türkiye, sonra dünyaya bağlayan konfor kartı olarak başladı. Fakat sunduğu ayrıcalıklar bir bir sona eriyor. İşte Bosphore Card üyeleri için son durum.

Reklam
14 Nisan 2019 - 05:17 - Güncelleme: 14 Nisan 2019 - 06:05
Reklam

Havalimanı ulaşımını hızlandırdı, uçak beklemeyi konfora çevirdi. Dünyadaki "Lounge" sistemini, sadakat programıyla Kuzey Kıbrıs'a taşımıştı Bosphore Card. 

Fakat konsepti KKTC'ye taşıyan ve sistemi kuran Sedat Erbaş'ın ayrılığı ve yönetim değişikliğiyle, avantajların kartı zor bir döneme girdi. 

İlk kayıp otopark oldu. Kartın en önemli avantajlarından biri otoparktı çünkü. Ercan Havalimanı'nda kart çeşidine göre 30 ile 60 gün ücretsiz otopark hakkı sunuyordu ve ayrı bir park alanı vardı havalimanının içinde. 

Normal otoparkın her zaman çok yoğun olduğunu, park yeri bile bulunmadığını düşündüğünüzde, çok büyük bir artıydı. Fakat önce bu kalktı. Bosphore Card'ı otopark için alanlar, otoparksız kaldı. 

 

İstanbul Yolcuları Artık Kullanamıyor

İkinci gelişme ise İstanbul bağlantılı.

Ercan'dan Türkiye'ye gerçekleşen seferlerin liste başında İstanbul yer alıyor. O yüzden Bosphore Card İstanbul uçuşu yapanlar için kolaylıktı.

Ancak kaşınan Atatürk Havalimanı ile birlikte, bu kez Bosphore Card'ın tüm İstanbul bağlantısı kopmuş oldu. 

Çünkü sistemin TAV ile anlaşması vardı, yeni havalimanında ise TAV yok. İşletmeci İGA kendi özel yolcu programını kullanacak. Programın ismi IGA Pass. Ve Bosphore Card'ın bu sistemle henüz anlaşması yok. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nı zaten kullanamıyordu Bosphore Card'lılar, Atatürk Havalimanı da taşınınca, sunulan hizmet Ercan'da lounge ile sınırlı kaldı. Onu da zaten TAV kart, THY ve birçok banka kredi kartı sağlıyor.

Yeni satışlar ve üyelik yenilemelerde sunulan avantajlar başka, gelinen nokta ise bu olunca, sistem şimdiden üye kaybına başladı. 

İşletme, Ocak ayından bu yana sosyal medya kullanımını da durdurmuş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 Haziran 2020 Perşembe güncel döviz kurları! İşte detaylar...
4 Haziran 2020 Perşembe güncel döviz kurları! İşte detaylar...
4 Haziran 2020 Perşembe altın ne kadar oldu? İşte detaylar...
4 Haziran 2020 Perşembe altın ne kadar oldu? İşte detaylar...