Reklam
  • Reklam
Bittrex Borsası, hangi kripto paraları borsasından kaldırıyor?..

Bittrex Borsası, hangi kripto paraları borsasından kaldırıyor?..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
08 Ekim 2018 - 08:44
Reklam

Bittrex Borsası, hangi kripto paraları borsasından kaldırıyor?

Bittrex Borsası ve diğer altcoin borsalarının bir süre sonra belirli kripto paraları platformundan kaldırması nadir değil. Poloniex, sadece yeterli miktarda hacim üretmediği için, kısa bir süre önce platformunda bulunan üç kripto paradan kurtuldu. Bittrex’te benzer bir olay gerçekleşiyor olsa da, kaldırılacak kripto paralara bakılınca akıllara birçok soru işareti oluşuyor.

Şanssız kripto paralar Bitshares, Bitcoin Gold ve Bitcoin Private. Bu kripto paraların sahiplerinin en kısa zamanda fonlarını borsadan çekmeleri gerekiyor.

Üç kripto paranın cüzdanı 5 Kasım 2018 Pazartesi günü tamamen kapatılacak. Bu tarihten sonra cüzdanlarda bırakılan parayı almak mümkün olmayacak. Kullanıcılar bu kripto paralardaki fonlarını Bittrex’teki “wallets” ve “withdraw” butonlarından borsa dışına taşıyabilir.

BitShares

BitShares söz konusu olduğunda her zaman fikir ayrılığı olsa da, proje, kripto para birimi endüstrisinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bittrex ise bu kripto paranın desteklemeye devam etmesi için yeterli likidite yaratmadığını iddia ediyor. Aslında proje uzun zamandır bir güncelleme veya duyuruda yapmadı. Buna rağmen, BTS için yaşanan olay tamamen talihsizlik diyebiliriz.

CoinMarketCap’e göre, BitShares günde 3.7 milyon dolarlık bir hacme sahip. BTS, şuan platform tarafından bile izlenemiyor ve Bittrex, artık platformunda BitShares ismini bile barındırmıyor. Kripto paranın 5 Kasım tarihinde kaldırılacağı beklenmeden şimdiden alım satım işlemini askıya alındığı görülüyor.

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold projesinin birkaç yeni güncelleme duyurduğunu düşünürsek, bu para biriminin Bittrex platformundan kaldırılması pek beklenen bir şey değil. Aynı zamanda, borsa ve Bitcoin Gold geliştiricileri arasında devam eden bazı sorunlar mevcut. Bu, 2018’de BTG’ye karşı yapılan %51’lik saldırıların doğrudan bir sonucu. Bittrex oluşan zararı BTG ekibinden istedi ancak olumsuz yanıt alınca borsadan kaldırma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde, Bitcoin Gold fiyatında bazı sağlam artışlar ve işlem hacminde sağlıklı bir gelişme kaydedildi. Bütün bunlar Bittrex’in yardımı olmadan gerçekleşiyor, bu nedenle borsa dışında kalmasının kripto parayı ciddi etkilemediği görülüyor. Ne olursa olsun, BTG’nin herhangi bir platformda olmaması ilginç bir karar üstelik Bittrex’te yüksek bir talep görmesine rağmen.

Bitcoin Private

Belki de en büyük sürpriz, Bitcoin Private‘nin 5 Kasım’da Bittrex’ten neden çıkarılacağıdır. Bitcoin Private, Bitcoin’in gizlilik forku olarak kabul edilmesine rağmen, proje henüz sektörde anlamlı bir iz bırakamadı. Yeterli zaman verildiğinde, bu durum değişebilir, ancak Bittrex bu kripto paranın geleceğinin bir parçası olmayacak.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Bitcoin Private piyasa değeri ve işlem hacmi açısından değer kazandı. Şu an HitBTC’de iyi bir hacim ile dikkat çekiyor.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PGC Development Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
PGC Development Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Akay Optik münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Akay Optik münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları