Reklam
  • Reklam
Bitcoin, son 7 senede ne kadar artış gösterdi?..

Bitcoin, son 7 senede ne kadar artış gösterdi?..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
31 Aralık 2018 - 15:31 - Güncelleme: 02 Ocak 2019 - 17:45
Reklam

Bitcoin, son 7 senede ne kadar artış gösterdi?

İstatistikler Bitcoin’in 2018 yılında 91 kez, toplamda ise 337 kez öldüğünü gösteriyor. Ancak bütün bu iddialara rağmen yapılan bir araştırma Bitcoin'in geride bıraktığımız son 7 yılda %82.000’den fazla değer kazandığı gerçeğini gözler önüne seriyor.

99Bitcoins.com’dan edindinilen bilgilere göre, Bitcoin 2017 yılında ise 125 kez ölmüş. Bu ölümlerin büyük bir çoğunluğu ise Bitcoin’in 20 bin dolarlık tarihi zirvesine koştuğu günlerde meydana geldi. Ancak 10 yıldan uzun bir süredir sağlıklı bir şekilde 7/24 çalışan Bitcoin’in gerçekten öldüğüne kim inanabilir ki?

2018 yılında ayıların kripto para piyasasında kontrolü elden bırakmadıkları doğru. Zira, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilen 20 bin dolarlık zirvenin yaklaşık %80 altında işlem görüyor. Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlere rağmen Bitcoin’in 1 Ocak 2011’den günümüze kadarki hareketli ortalaması %0.325. Ayrıca Bitcoinist geçtiğimiz ay Bitcoin’in geride bıraktığımız son 7 yılda Amazon hisselerinden daha iyi bir performans sergilediğini bildirmişti. Bununla, Bitcoin yıl içerisinde ciddi değer kayıpları yaşasa da Bitcoin yatırımcılarının sayısı sürekli artıyor.

Ontorio Menkul Kıymetler Borsası ve Kanada Merkez Bankası tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Kanada nüfusunun %3 ila %5’lik kısmının Bitcoin yatırımı bulunuyor. YouGov tarafından yapılan bir ankete göre ise, İngiltere nüfüsünün %90’ı kripto paralardan haberdar ve %9’unun kripto para yatırımı bulunuyor. Dahası ABD’nin Ohio eyaleti Bitcoin’le vergi borcu ödemelerini kabul edeceğini duyurmuştu.

Sonuç olarak, defalarca öldüğü iddia edilen Bitcoin’le 2018 yılında 410 milyar dolarlık işlem yapıldı. Bu, Bitcoin’le saniyede 13 bin dolarlık işlem yapıldığı anlamına geliyor. Ayrıca 2018 yılında yaşanan düşüşler Bitcoin için bir ilk değil. Bitcoin geçmişte de %80’in üzerinde değer kayıpları yaşamıştı. Görünüşe bakılırsa Bitcoin yaptığı her düzeltme hareketinin ardından yeni bir rekora imza atıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları