Reklam
  • Reklam
Bitcoin’in ocak ayında gösterdiği performans ne durumda?

Bitcoin'in ocak ayında gösterdiği performans ne durumda?

Kripto paralarda son durum...

Reklam
17 Ocak 2019 - 09:41 - Güncelleme: 18 Ocak 2019 - 20:17
Reklam

Bitcoin'in ocak ayında gösterdiği performans ne durumda?

Bir piyasanın geçmişte çizdiği fiyat grafikleri o varlıkların gelecekteki performansına ışık tutabilir mi? Tarihin tekerrürden ibaret olduğu sözü dikkate alınırsa geçmişte ortaya koyulan fiyat tablolarının en azından gelecek hakkında fikir verebileceği öngörülebilir. Coindesk’in haberinde, Bitcoin’in (BTC) son dört yıl boyunca ocak aylarında gösterdiği performansa yönelik ilgi çekici bir konu ele alınmış.

Lider kripto para Bitcoin, son dört yılın ilk ayında çeşitli oranlarda değer kaybetmiş. 2019 yılıyla başlayan bu ocak ayının BTC için neler getirdiğini ise zaman gösterecek. Ancak, dört defa üst üste BTC fiyatının gerilemesiyle sonuçlanan bu periyot, bazı uzmanlara göre bu sene de aynı şekilde sonuçlanabilir.

Piyasadaki en değerli kripto para Bitcoin 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında sırasıyla %32, %14, %0.1 ve %26.64 oranlarında değer kaybetti. Coindesk’in haberine göre, BTC geçtiğimiz hafta %13 oranında geriledi ve aralık ayında görülen 3.122 dolarlık düşük seviyeden gelen sıçramanın sona erdiğine işaret etti. Uzmanlara göre, bu satış dalgası on haftalık ortalamayla beraber piyasadaki ayı trendinin devam edeceğine işaret ediyor olabilir.

Bazı analistler piyasaya ilişkin bu tür verilere dayanarak bu ocak ayının da önceki dört yılla aynı şekilde sonlanabileceğine ihtimal veriyor. Ancak, ayın sona ermesine neredeyse iki hafta var ve piyasada bu süre zarfında tam olarak nelerin olabileceğini kestirmek oldukça güç.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi! İşte detaylar...
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi!...