Reklam
  • Reklam
Binance, platformuna 3 sabit coin daha ekliyor!..

Binance, platformuna 3 sabit coin daha ekliyor!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
07 Ocak 2019 - 16:11 - Güncelleme: 07 Ocak 2019 - 17:11
Reklam

Binance, platformuna 3 sabit coin daha ekliyor!

Bugün erken saatlerde Binance ekibi yaptığı bir duyuruyla, üç yeni sabit coin çiftini listelerine ekleyeceğini açıkladı.

Sektörün en büyük borsalarından Binance aralık ayında, Circle tarafından desteklenen sabit coin USDC (USD Coin) için yeni işlem çiftlerinin eklendiği müjdesini vermişti. Bu işlem çiftlerinin BNB/USDC, BTC/USDC, ETH/USDC, XRP/USDC, EOS/USDC ve XLM/USDC olduğu da kullanıcılarla aynı duyuru içinde paylaşılmıştı.

Bunun ardından Binance bugün resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, PAX/TUSD, USDC/TUSD ve USDC/PAX sabit coin çiftlerinin de borsa da listeleneceğini kullanıcılarıyla paylaştı. Listelemenin zamanlamasının ise şu şekilde olacağı açıklandı:

"Değerli Binance kullanıcıları;

Binance 08.01.2019 tarihinde ve 4:00 AM (UTC)’de PAX/TUSD, USDC/TUSD ve USDC/PAX işlem çiftleri alım satıma açılacak."

Borsanın yaptığı açıklamaya göre işlem çiftleri Türkiye saatiyle 07.00’da kullanılabilir olacak…

Yarından itibaren işleme açılacak üç yeni sabit coin, Binance’in geçen yıl kasım ayında piyasaya sürdüğü Combined Stablecoin Market listelerinde yer alacak. Borsa muhtemelen bu hamlesiyle temel olarak farklı sabit coinler ile daha fazla işlem çifti sunmayı amaçlıyor. Bunun yanında borsa ekibi, yeni kategorinin kendi içinde tek bir sabit coin olmadığını da yaptığı açıklamalarla netliğe kavuşturdu.

Bazı kripto para meraklılarıysa borsanın Combined Stablecoin Market listelerinin Tether’le ilgili şüpheleri olan kurumsal yatırımcıların içini rahatlatmak amacıyla piyasaya sürüldüğünü iddia etti. Bazılarıysa “yatırımcılar platformda daha fazla seçenek görmek istedikleri” için Binance’in bu adımı attığını savundu.

Sabit coinler piyasaya sürüldüğü ilk günden beri kripto paranın yaradılış amacına uygun olmadığı tartışmalarına konu oluyor. Bazı yatırımcılar volatilite az olduğu için sabit coinleri desteklerken bazıları amaca uygun olmadıkları sebebiyle bu kripto paraları eleştiriyor. Öte yandan dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance de şu sıralar sabit coinlerin sıkı destekçileri arasında yer alıyor.

Bunlarla, sabit coinler günden güne piyasada kendilerine yer edinmeye ve yatırımcılar tarafından daha çok benimsenmeye de devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları