Reklam
  • Reklam
Başbakan Tufan Erhürman, KOBİGEM’in kapatılmasına ilişkin...
Reklam

Başbakan Tufan Erhürman, KOBİGEM’in kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu!..

KOBİGEM’in Bakanlar Kurulunun verdiği kararla kapatıldığı konusundaki iddalara, Başbakan Erhürman’dan açıklama geldi. İşte detaylar…

Reklam
11 Ekim 2018 - 12:01
Reklam

Başbakan Tufan Erhürman, KOBİGEM’in kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu!

Kuzey Kıbrıs’ta yer alan kobiler kapsamında olan projelerin takibi, geliştirilmesi ve planlanması hususunda çalışmalar yapan KOBİGEM’in (Küçük Orta Boy İşletmeleri Geliştirme Merkezi), Bakanlar Kurulunun verdiği kararla kapatıldığı konusundaki iddalara, Başbakan Erhürman’dan yanıt gecikmedi.

Bugüne kadar KOBİGEM’in son derece yararlı çalışmalar yaptığının herkes tarafından bilindiğini savunan Erhürman, yasal bir statüye kavuşturulamadığını öne sürdü. Bu nedenle de yasal statüsü olan YAGA’nın (Kuzey Kıbrıs Yatırım Geliştirme Ajansı) altına, Başbakanlığa alındığını açıkladı.

KOBİGEM ve YAGA’nın, birer kişi atayıp iki maaş ödemek yerine devlete tek maaş ödeyerek, KOBİGEM ve YAGA’nın bir bütün halinde çalışmalarını sürdürmesini amaçladıklarını belirten Erhürman, “YAGA'nın ve KOBİGEM'in faaliyetlerinin bundan sonra çok daha işlevsel biçimde başarıyla yürütüleceğini çok kısa zamanda herkes görecek.” diye konuştu.

[ilgili-haber=24632

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu -...
 Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları