Reklam
  • Reklam
Başbakan Ersin Tatar’ın talimatıyla ‘Ekonomi Çalışma...
Reklam

Başbakan Ersin Tatar’ın talimatıyla ‘Ekonomi Çalışma Grubu’ oluşturuldu! İşte detaylar...

Covid-19 salgını sonrasında ekonomide yol haritası belirlenmesi amacıyla Başbakanlık himayesinde bir 'çalışma grubu' oluşturuldu.

Reklam
09 Mayıs 2020 - 10:54
Reklam

Başbakan Ersin Tatar’ın talimatıyla Covid-19 salgını sonrasında  ekonomide planlama konusunda çalışmalar yürütecek, değerlendirmeler yapıp yol haritası ortaya çıkaracak bir Çalışma grubu oluşturuldu.

Çalışma grubunda DPÖ Müsteşar ve Müdürleri ile Özel sektör Temsilcileri yanında akademisyen olarak Prof. Dr. Ali Bıçak yer aldı.

İlk toplantısını DPÖ de gerçekleştiren Çalışma grubuna bir müddet katılan Başbakan Ersin Tatar'a yapılacak çalışmalar ve izlenecek yol hakkında bilgi verildi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Covid-19 sonrasındaki ekonomik ve planlamayla ilgili sorunları masaya yatırıldığı toplantıda, salgın sonrası dönemde ülkemizde  ekonomik planlama noktasında ileriye dönük nelerin yapılabileceği ortaya kondu ve  taleplerin neler olabileceği,  piyasa daralmasına karşı hangi tedbirlerin alınabileceği, ekonominin bundan sonraki süreçte nasıl planlanması gerektiği değerlendirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...