• Reklam
Bankalardan ortak duyuru!

Bankalardan ortak duyuru!

KKTC'de faaliyet gösteren Bankalar döviz kredisi kullanan müşterilerinin bireysel kredilerinin, bankalarına başvurmaları durumunda kredilerin vadelerinin uzatılacağını duyurdu. Merkez Bankası ile bir araya gelen Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği önemli kararlar aldı.

13 Ağustos 2018 - 16:21

Bankalardan ortak duyuru!

Bankalar döviz kredisi kullanan müşterilerinin bireysel kredilerinin, bankalarına başvurmaları durumunda  kredilerin vadelerinin uzatılacağını duyurdu.

 Ülkedeki tüm bankaların genel müdürlerinin katılımıyla Merkez Bankasında gerçekleşen toplantıda çeşitli kararlar alındı. KKTC Merkez Bankası ile Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği ortak basın toplantısı düzenledi.  Mali piyasalardaki son durumun  bankacılık sektörü ve tüketiciler üzerindeki etkisinin görüşüldüğü toplantıda tüm bankacılık hizmetlerinin kısıtlamasız ve kesintisiz bir şekilde devam ettiği ve Merkez Bankasının gerektiği takdirde tüm para cinslerinden likidite desteği sağlayabileceği belirtildi.

Ayrıca, tüm KKTC bankaları döviz kredisi kullanan müşterilerinin başvurması durumunda bireysel kredilerin vadelerini uzatabilecekleri yönünde ortak karar alındı. Bankalar, bunun yanında, ticari krediler konusunda ise ticari kredi kullanan şirket ve tüzel kişiliklerin başvuruda bulunmaları durumunda bankalar, tüzel kişilerin de sıkıntılarının giderilmesi için gerekli konuları görüşüp yardım gerçekleştirmeye hazır olduklarını belirttiler. Vatandaşların kaygılanmaması için ortak çağrıda bulundular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...
Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...