Reklam
  • Reklam
Bakkt, ilk satın alma işlemini gerçekleştirdi!..

Bakkt, ilk satın alma işlemini gerçekleştirdi!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
16 Ocak 2019 - 11:47 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 19:35
Reklam

Bakkt, ilk satın alma işlemini gerçekleştirdi!

New York Menkul Kıymetler Borsası destekli Bakkt Rosenthal Collins Group’un (RCG) bazı değerlerini satın alarak vadeli işlemleri gerçekleştirmek adına ilk satın almasını yaptı. Bakkt CEO’su haberi bir blog yazısıyla duyurdu.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, satın almanın Bakkt’in ilk kurumsal düzeyde vadeli işlem piyasası olma yolunda atılan sağlam bir adımı olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Loeffler düzenleyicilerden onay beklenirken işlemlerin daha iyi planlanması adına yapılan, risk azaltıcı bir hamle olduğunu vurguladı. Ayrıca Bakkt, Çinli milyarder Li Ka-shing’in platforma yatırım yapmasıyla güven kazandı. ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonunun onayı halen bekleniyor, Loeffler şunları ifade etti:

"Hedeflerimizi gerçekleştirmek için teknolojiye yüklü miktarda yatırım yapmamız gerekiyor. Bu sayede yenilikçi bir platform oluşturacağız ve finansal pazardaki tecrübemizi kullanarak en güvenli ekosistemi yaratacağız."

RCG’nin satın alınması Bakkt’in alabileceği riskleri en aza indirmek ve düzenlemeleri kolaylaştırmak adına gerçekleştirildi. Bununla, kara para aklama karşıtı ve müşteri tanı sistemleri için uzmanlık satın alınmış oldu. RCG 1923 yılında kuruldu ve bağımsız vadeli işlemler satıcısı olarak çalışıyordu. Şirket, Aralık 2018’de müşteri hesaplarını Marex Spectron’a sattığını açıkladı.

Bakkt’in başlangıç tarihi 24 Ocak olarak belirlendi. Ancak, sonradan yapılan açıklamalar düzenleyici onayının gecikeceği yönündeydi. CTFC’nin 30 günlük halka açıklama süresi yasağından ötürü Bakkt’in 24 Ocak’ta açılmasının mümkün olmadığı iddia edildi. ABD hükûmetinin şu anda rekor kıran askıya alınışı 22 Aralık’ta başladı. Bu yüzden CTFC’nin normal şekilde çalışamadığı konuşuluyor, sonuç olarak karar daha geç gelebilir.

Bakkt ICE tarafından ilk olarak Ağustos 2018’de duyuruldu. ICE dünya çapında 23 borsayı yönetiyor. Bakkt için en başta belrilenen tarih 2019 başlarıydı ancak tabi bu iyimser bir tahmindi. Bakkt, son açıklamasında başlangıç tarihinin ay sonuna sarkabileceğini duyurdu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi! İşte detaylar...
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi!...