Reklam
  • Reklam
Bakkt’e önemli yatırım!..
Reklam

Bakkt'e önemli yatırım!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
10 Ocak 2019 - 09:46 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 19:23
Reklam

Bakkt'e önemli yatırım!

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından yaratılan Bakkt’e dünyanın en zengin insanlarından biri Li Ka-shing yatırım yaptı.

Bakkt ilk tur fonlama aşamasını 31 Aralık 2018’de tamamladı. Bakkt, toplamda 180 milyon dolar topladı ve yeni yıla iyi bir giriş yaptı.

New York MenKul Kıymetler Borsası (NYSE) yöneticiliğini de yapan ICE bazı ağır siklet finansal teknoloji firmaları ve yatırım firmalarının da ilgisini çekti. Bu firmalar arasında Boston Consulting Group, Microsoft’un yatırım kolu M12 ve Nasper’in finansal teknoloji firması PayU da bulunuyordu.

Li Ka-shing tarafından kurulan Horizons Ventures’un yatırımı en dikkat çeken yatırım oldu. Forbes’in sıralamasına göre, Ka-shing dünyanın 23. en zengin insanı konumunda. Ka-shing’in Bakkt yatırımı kripto paralarla alakalı ilk yatırımı değil. Daha önce Horizon Ventures 2013’te BitPay’e ve 2016’da da Blockchain geliştiricisi Blockstream’e yatırım yaptı.

Bakkt’in dijital değer platformu ve kurumsal seviyede ürünleri yatırımcılar tarafından iyi karşılandı. Horizon’ın yanı sıra Galaxy Digital, Pantera Capital, CMT Digital gibi ünlü firmalar da Bakkt’i destekliyor. Bu sayede kripto para piyasası ihtiyacı olan bilinirliğe ulaşabilir. Ek olarak kurumsal destek kripto para piyasasında yıllardır süren volatiliteyi azaltabilir.

Bakkt platformunu önde taşıyacak özelliği fiziksel olarak sözleşmeleri Bitcoin ile yapması olacak. Bakkt’in rakipleri CME ve CBOE sözleşmelerini itibari para birimleriyle yapıyor. Bakkt’in 24 Ocak’ta başlatılması bekleniyordu, şirket düzenleyicilerin işleri geciktirmesinden dolayı başlama tarihinin 1 hafta gecikebileceğini duyurdu. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler gerekli bütün adımları attıklarını ifade etti.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği...