Reklam
  • Reklam
Asgari Ücret Saptama Komisyonunun toplantı tarihi belli oldu!..
Reklam

Asgari Ücret Saptama Komisyonunun toplantı tarihi belli oldu!..

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (HÜR-İŞ Federasyonu), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in rahatsızlığından dolayı ertelenen Asgari Ücret Saptama Komisyonunun toplantısının yeni tarihini açıkladı. İşte detaylar…

Reklam
18 Ocak 2019 - 12:44 - Güncelleme: 19 Ocak 2019 - 17:57
Reklam

Asgari Ücret Saptama Komisyonunun toplantı tarihi belli oldu!

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (HÜR-İŞ Federasyonu) Genel Başkanı Ahmet Çaluda, 17 Ocak 2018 Perşembe günü gerçekleşmesi planlanan Asgari Ücret Saptama Komisyonunun toplantısının, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in rahatsızlığından dolayı 21 Ocak 2019 Pazartesi saat 9.30’da Bakanlıkta yapılması kararı aldıklarını duyurdu.

Çaluda: “HÜR-İŞ Federasyonu olarak asgari ücretin günün koşullarına uygun olması ve 1 Ocak 2019 itibarı ile geçerli olması için bakanlık ile görüş alışverişinde bulunduğumuzu ve olması adına elimizden geleni yaptığımızı tüm halkımızın bilmesini isteriz.” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca, Bakan Çeler de konuyla ilgili olarak: “Ağır bir bronşit geçirdiğim için Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesinde müşahede altında tutuluyorum. Yaşadığım rahatsızlıktan dolayı Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplantısına katılamayacağım için toplantıyı ertelemek zorunda kaldık. Kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın ki, komisyon ivedilikle toplanacak.

Komisyonun 21 Ocak Pazartesi günü saat 09.30’da bakanlıkta bir araya gelmesi amacıyla; komisyon üyelerine Bakanlıktan çağrı yapılarak yazı gönderildi. Asgari ücretle geçinen çalışanların yaşadığı sıkıntıları yakından bilen biri olarak, 2019 yılının ilk asgari ücretinin süratle belirlenmesi için elimden geleni yapacağım.” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğu Akdeniz Üniversitesi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Doğu Akdeniz Üniversitesi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Paypoint münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Paypoint münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları