Reklam
  • Reklam
Asgari ücret Petro’ya bağlanacak!
Reklam

Asgari ücret Petro'ya bağlanacak!

Geçtiğimiz günlerde Venezüela'nın hiperenflasyona çare olarak kripto para birimi olan Petro'yu resmi para birimi olarak benimsediğinin haberini yapmıştık. Venezuela'da asgari ücretler de Petro'ya bağlanacak.

Reklam
20 Ağustos 2018 - 10:45 - Güncelleme: 25 Ağustos 2018 - 10:49
Reklam

Asgari ücret Petro'ya bağlanacak!

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz günlerde petrol destekli ulusal kripto para birimi Petro´nun ülke içerisinde ulusal para birimi olarak kullanılacağını duyurmuştu.
Maduro yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada yönetimin sahibi olduğu petrol şirketi PDVSA´nın Petro´yu para birimi olarak kullanmaya başlayacağını ve yönetimin ayrıca Petro´ya bağlı yeni bir maaş sistemi ve hizmetler için yeni bir fiyatlandırma sistemi oluşturacağını söyledi.
Maduro´ya göre Petro temelli yeni maaş ve fiyatlandırma sistemleri "çalışanların gelirlerinde tatmin edici bir gelişim olacak" ve "maksimum perakende fiyatının yeniden ortaya çıkmasına sebep olacak".

Maduro, ülke genelinde arttırılması hedeflenen asgari ücretin de Petro´ya bağlı olacağını söyledi.

 Petro´nun 60 dolar veya Venezuela´nın ulusal para birimi bolivardan Pazartesi günü beş sıfır atılmasının ardından 3,600 bolivar değerinde olacağını söyleyen Maduro, asgari ücretin de 1,800 bolivar olarak belirleneceğini belirtti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mepaş Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Mepaş Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Meriç Süt Ürünleri münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Meriç Süt Ürünleri münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları