Reklam
  • Reklam
Amerika merkezli kripto para ödeme platformu BitPay’den önemli...

Amerika merkezli kripto para ödeme platformu BitPay'den önemli bir hamle geldi!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
16 Ekim 2018 - 13:34
Reklam

Amerika merkezli kripto para ödeme platformu BitPay'den önemli bir hamle geldi!

Amerika merkezli kripto para ödeme platformu BitPay, 15 Ekim’de yayımladığı bir duyuruyla sabit coinleri kabul etmeye başladığını açıkladı. Kullanıcılar artık Gemini Dollars (GUSD) ve Circle USD Coin (USDC) ile işlemler yapabilecek.

2011 yılında Atlanta’da kurulan BitPay, dünya çapında 20.000 işletmeden oluşan müşteri tabanına Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme hizmetleri sunan bir şirket.

1:1 oranında Amerikan dolarına sabitlendiklerinden volatilite riskleri diğerlerine göre çok daha düşük olan GUSD ve USDC ise kripto para borsaları Gemini ve Circle tarafından Ethereum Blockchain’i tabanlı sabit coin’ler olarak karşımıza çıkıyor.

BitPay’in yaptığı blog açıklamasına göre, kullanıcılar sabit coinleri kullanarak dünyanın herhangi bir yerinden ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek. Çünkü bu kripto paralar herhangi bir banka hesabına bağlı olmasalar bile sınırsız Blockchain üzerinde mevcutlar. Ayrıca BitPay, kullanıcı 20 GUSD ya da 20 USDC yeterli bir ödeme bakiyesi almasının ardından 24 saat için GUSD ya da USDC işleminin gerçekleşeceğini iddia ediyor.

Öte yandan BitPay CCO’su Sonny Singh’in geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamaya göre, kripto para piyasaları şu anda belirli bir “dönüm noktasına” ya da “katalizöre” ihtiyaç duyuyor. Singh aynı zamanda, Bitcoin’in yeniden canlanacağını ifade ederken altcoin’lerin bir daha asla “eski büyüleyici zamanlarına” geri dönmeyeceğini düşünüyor.

BitPay’in yanı sıra kripto para borsası OKEx de dün yaptığı bir açıklamayla dört sabit coin’i listelemeye başlayacağını açıklamıştı. Borsanın listeleyeceği kripto paralar TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Gemini Dollars (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX). Planlanan programa göre sabit coin’lerle para yatırma ve çekme işlemleri bugün başlayacak.

Ayrıca en eski sabit coin Tether (USDT) dün tarihsel fiyat aralığının altında işlem görerek ciddi bir düşüş yaşadı. USDT fiyatlarındaki düşüşün nedeni tam olarak belirlenemese de piyasa güvenini kaybettiği yönünde söylentiler ortaya çıktı. Bloomberg de Tether’ın 1:1 dolar destekli olması sebebiyle yeterli şeffaflığı sağlayamadığı için yatırımcıların “güvenini kaybettiğini” önde sürdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları