Reklam
  • Reklam
ABD Hazine tahvilleri, dolar ve yen “ticaret gerginliği” ile...

ABD Hazine tahvilleri, dolar ve yen “ticaret gerginliği” ile yükseldi.İşte detaylar...

ABD Senatosu'nun Hong Kong'daki protestocuları destekleyen yasa tasarısını kabul etmesinin ardından ABD Hazine tahvilleri, dolar ve yen yükseldi.

Reklam
20 Kasım 2019 - 10:29
Reklam

ABD Hazine tahvilleri ABD Senatosu'nun Hong Kong'daki protestocuları destekleyen yasa tasarısını kabul etmesinin ardından kazançlarını üçüncü güne taşıdı. Çin sert tepki vererek tasarının yasalaşması durumunda misilleme yapacağını bildirdi.

Dolar ve yen, Hong Kong konusunun iki ülke arasındaki olası bir ticaret anlaşmasını karmaşık bir hale getirmesi endişeleriyle önemli piyasa paraları karşısında değer kazandı. Tasarının yasalaşması durumunda Dışişleri Bakanlığı'nın özel ticaret imtiyazlarını doğrulamak için her yıl Hong Kong'un yeteri kadar özerk kaldığını tasdiklemesi gerekebilir.

Singapur'da DBS Bank Ltd. tahvil stratejisti Eugene Leow, “Bu ABD'nin Hong Kong ile ilgili yasa tasarısı karşısında olası bir Çin misillemesine yönelik, tüm varlık sınıflarında görülen bir riskten kaçış hareketi. Bu, Çin - ABD ticaret görüşmelerinin kritik olan son aşamasına girdiği döneme denk gelen diğer bir risk faktörü.” dedi.

ABD'de 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faizi önceki seansta yüzde 1.74 ile 4 Kasım'dan beri en düşük seviyesine gerilemesinin ardından 3 baz puan düşüşle yüzde 1.75'e geriledi. Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.1 yükseldi. Dolar/yen paritesi 108.51 seviyesinde fazla değişmedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Güç Ecza Deposu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Güç Ecza Deposu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları