Reklam
  • Reklam
Yurt dışında lise eğitiminde tercih Kanada!

Yurt dışında lise eğitiminde tercih Kanada!

Lise eğitimini yurt dışında alacak ya da öğrenci değişim programlarına katılacak öğrencilerin tercihi Kanada oluyor.

Reklam
10 Ekim 2017 - 11:34 - Güncelleme: 10 Ekim 2017 - 11:39
Reklam

 

Kariyer planlamasına erken yaşta başlayan öğrenciler yurt dışı eğitimine lise çağında başlıyor. Eğitim hayatının önemli bir dönemi olan lise eğitiminde hem çocuklarının iyi bir yabancı dil eğitimi almasını hem de büyüdüğü çevreden uzaklaşarak başka dünyaları tanımalarını isteyen ebeveynler de yurt dışında eğitime daha fazla yöneliyor. Doğru ülke ve okulu seçmenin önemini bilen aileler ve öğrenciler ise konuyla ilgili danışmanlık firmalarına başvuruyor.

Öğrenciler gidecekleri ülke ve şehirdeki suç oranı, refah seviyesi, sosyal imkanlar, alacağı eğitimin dünya standartlarında kabul görmesi, bütçe gibi temel araştırmaların ardından karar veriyor. Ağırlıklı olarak ana dili İngilizce olan ülkelerdeki liseler tercih edilirken öğrencinin ilerde okumak istediği üniversite programına yönelik dersleri alabileceği ülkeler ve liseler öncelikleri arasında yer alıyor.

Yurt dışı lise eğitiminde eğitim kalitesi kadar güvenli ve istikrarlı bir ülke olması açısından da Kanada en fazla tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Kanada Toronto’da da ofisi bulunan yurt dışı eğitim danışmanlık firması DinamoEdu’nun kurucusu Fatih Kuran:“Kanada dünyanın en önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapıyor. Dünyada eğitim standardı ile ilgili yapılan çeşitli araştırmaların hepsinde dünyanın en iyi eğitim veren ülkeleri arasında yer alan Kanada lise eğitimi için de en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Kanada’da da Türkiye’de olduğu gibi 4 senelik bir lise eğitimi sunuluyor ancak öğrencilerin mezun olabilmeleri için birçok ders vermeleri yerine ilgilendikleri alanlarda dersler seçmeleri yeterli oluyor. Üniversiteye direkt geçme şansı da veren Kanada bu özelliğiyle de lise döneminde özellikle tercih ediliyor.”

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..