Reklam
  • Reklam
YÖDAK Başkanı Gökçekuş Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri...

YÖDAK Başkanı Gökçekuş Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'ni (KSTU) ziyaret etti, tam not verdi.

Kıbrıs eğitim sektörünün en yeni yatırımlarından Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTU), YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş'u ağırladı. Üniversiteyi inceleyen Gökçekuş, üniversite için dikkat çeken açıklamalar yaptı..

Reklam
28 Kasım 2016 - 13:31 - Güncelleme: 28 Kasım 2016 - 13:39
Reklam

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin önemli bir misafiri vardı. Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, KSTU Güzelyurt Yerleşkesi’ni ziyaret etti.

KSTU Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Serdal Gündüz, KSTU Tanıtım ve Kurumsal İletişim Daire Başkanı Emrah Adaklı ve KSTU Kurumsal İletişim Direktörü Aslı Yücel Köni, Gökçekuş’a üniversiteyi anlattı.

Prof. Dr. Gökçekuş modern uygulama laboratuvarlarını yerinde inceledi, üniversitenin fiziki altyapısı ve gelecek planları hakkında bilgi aldı.

“Güzelyurt ekonomisi canlandı”

Güzelyurt’a yapılan bu köklü yatırım için üniversite yönetimini kutladı YÖDAK Başkanı Gökçekuş. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin gelişiyle birlikte bölge ekonomisinin canlandığını, esnafın yüzünün güldüğünü ve Güzelyurt halkının mutlu olduğunu paylaştı.

Üniversitenin bölgedeki okullar ve üniversite adayları için çok büyük bir şans olduğunu, Avrupa standartlarındaki bu kampüsten çok başarılı gençlerin mezun olacağını belirtti.

“Toplumla iç içe üniversite”

Sağlık eğitiminde birçok ilke imza atan üniversitenin, aynı zamanda adı gibi toplumla iç içe olacağını, hem Güzelyurt halkına, hem de tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne büyük kazanımlar sağlayacağını söyledi Prof. Dr. Gökçekuş.

“KSTU doğru yolda” diyerek de üniversite yönetimiyle başarı dileklerini paylaştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018