Reklam
  • Reklam
Yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolu Nisan...

Yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolu Nisan ayında hizmete girecek!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolunda (eski Girne yolu) incelemelerde bulundu. Dürüst, hava koşulları düzelince çalışmalara devam edileceğini ve yolun nisan ayında hizmete gireceğini açıkladı.

Reklam
03 Ocak 2017 - 10:22 - Güncelleme: 03 Ocak 2017 - 11:05
Reklam

 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolunda (eski Girne yolu) incelemelerde bulundu.

Dürüst, hava koşulları düzelince çalışmalara devam edileceğini ve yolun nisan ayında hizmete gireceğini açıkladı.

Dürüst, incelemeleri sırasında yol yenileme çalışmalarının gidişatı konusunda, yolun yapımını sürdüren firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Bakanlık basın bürosundan verilen bilgiye göre, Bakan Dürüst’e incelemeleri sırasında Bakanlık Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Müdürü Salih Canseç, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve Plan Proje Müdürü Şifa Soğukpınar eşlik etti.

SÜRÜCÜLERE “DİKKATLİ OLUN” UYARISI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst incelemelerin ardından yaptığı basın açıklamasında, Gönyeli-Boğaz yol yenileme çalışmalarının devam ettiği süre içerisinde sürücülerin çok dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

“HAVA DÜZELİNCE DEVAM EDİLECEK”

Dürüst, çalışmalara elverişsiz hava koşulları nedeniyle bir süre ara vermek mecburiyetinde kaldıklarını ifade ederek, hava koşullarının düzelmesiyle birlikte yol yapım çalışmalarına kalındığı yerden devam edileceğini belirtti.

“NİSANDA HİZMETE GİRECEK”

Yolun nisan ayı içerisinde hizmete gireceğini ifade eden Dürüst, yol çalışmaları devam ettiği sürede bölge sakinlerinin sabırlı davranarak, çalışmalardan dolayı meydana gelebilecek rahatsızlıkları doğal karşılamalarını ve yolu kullanan sürücülerin daha dikkatli olmalarını istedi.

Dürüst, yol yapım çalışmalarında alınması gereken tüm güvenlik tedbirlerinin en üst seviyelerde alındığını ifade ederek, yolun hizmete girmesiyle birlikte, hem yolu kullanan sürücüler hem de bölge sakinleri için büyük bir rahatlama ve kolaylık olacağına inanç belirtti.

Güvenlikli bir yola da kavuşulacağını ifade eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ileriki günlerde yapımı devam eden diğer projeleri de yerinde inceleyeceklerini belirterek, çalışmaların en erken süre içerisinde tamamlanması için gerekli müdahaleleri yapacaklarını kaydetti.

 

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..