Reklam
  • Reklam
YDÜ Hayvan Hastanesi’ne Norveç’ten hasta geldi..

YDÜ Hayvan Hastanesi'ne Norveç'ten hasta geldi..

Başarıları ve teknolojik donanımıyla başarısı sınırları aşan Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi, dikkat çeken bir operasyona imza attı. Norveçli bir aile, kedisini YDÜ uzmanlarına emanet etti ve sağlığına kavuştu. İşte detaylar..

Reklam
02 Haziran 2016 - 20:31
Reklam

Yakın Doğu Üniversitesi’nin sağlık yatırımlarından biri olan YDÜ Hayvan Hastanesi, başarılı bir operasyona daha imza attı. 

Norveçli bir aile, ailelerinin bir parçası olan kedileri için uğraşıyordu.

Bir gözünü kaybetmiş Gracy isimli kedi, diğer gözünde de benzer bir sorun yaşıyordu ve onu da kaybedebilirdi. Tedavi gördüğü hastanede muayenesini gerçekleştiren veteriner hekim, yapılan konsültasyonlar sonucunda kediyi ekipman ve donanımı ve de göz konusundaki uzman kadrosu sebebi ile Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne yönlendirdi. Sahibinin onayı ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi hekimleri ile temasa geçen Veteriner Hekim, kedinin sorunu ile ilgili hekimleri bilgilendirdi ve ameliyat için uygun gün belirlendi.


OPERASYON BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, gözünde problem olan 1 yaşındaki kedinin Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde 4 saat süren operasyonu Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr. Eser Özgencil ve ekibi tarafından başarı ile gerçekleştirildi. Kedinin sağlık   durumunun iyi olduğu belirtilirken; akşam yurt dışına gidebileceği bildirildi.

 

“GÖZ KONUSUNDA UZMAN BİR EKİBİMİZ VE DONANIMLI BİR HASTANEMİZ VAR”
 

Kedinin durumu ile ilgili konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, “Kedinin bir gözünde görme kaybı var; diğer gözünde ise korneada yapışmalar vardı. Durumu bize ileten muayene için götürüldüğü Veteriner Hekimden detaylı bilgileri aldık ve ameliyat için kedinin buraya gelmesinin uygun olduğunu belirttik” dedi. Göz hastalıkları ve ameliyatları konusunda donanımlı bir ekibe sahip olduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, “En hassas noktalardan biri olan göz konusunda gerçekten son derece donanımlı bir uzman kadromuz ve son teknoloji ile donatılmış bir hastanemiz var. Son derece titizlikle gerçekleştirdiğimiz tedavilere devam ediyoruz” dedi.
 

“AMELİYATIN BAŞARILI GEÇMESİNDEN ÇOK MUTLUYUM”
 

Kedinin sahibi Elsa Maria Hunberg, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni çok beğendiğini ve içinin rahat ettiğini ifade ederek, “Burası gerçek bir hastane gibi, insanlar için yapılan hastaneler gibi. Çok beğendim ve tüm yapılan işlemlerdeki titizlikten çok memnun kaldım. Kedimizin bir süredir bir gözü görmüyor ve diğer gözünde de sıkıntılar başlayınca onu veterinere götürdük. Veteriner hekim ise Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi uzmanları ile görüştü ve ameliyatın buradaki uzman doktorlar ve donanımlı hastanede olmasını önerdi. Biz de kendisinin önerisini dinleyerek kedimizi getirdik. Ameliyatın başarılı geçmesinden çok mutluyum, tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24...