Reklam
  • Reklam
YDÜ’de hedef 7 bin 500 yeni kayıt!

YDÜ'de hedef 7 bin 500 yeni kayıt!

Tercih sonuçları açıklandı, Yakın Doğu Üniversitesi KKTC genelinde en çok tercih edilen üniversite oldu. Peki YDÜ bu yıl kaç öğrenci alacak? İşte YDÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklama ve detayları..

Reklam
11 Ağustos 2016 - 08:21 - Güncelleme: 11 Ağustos 2016 - 17:35
Reklam

Kıbrıs eğitim sektörünün gözü ÖSYS tercihlerinin sonuçlarındaydı. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 2016 ÖSYM-LYS’de Kuzey Kıbrıs üniversiteleri arasında en çok tercih edilen üniversite olduğunu açıkladı.

YDÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih eden öğrenci sayısı 2 bin 884 oldu. Öğrencinin yaklaşık yüzde 80’nin lisans programlarına yerleştiği belirtildi.

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi’ne bu yıl ÖSYM ile yerleşen öğrenciler ile birlikte tüm dünyadan 7 bin 500 yeni öğrencinin kayıt yapmasını beklediklerini ifade etti.

Yakın Doğu Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtlarını 15 - 19 Ağustos tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi’nin Türkiye temsilciliklerinde ve Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilebileceklerini ifade eden Doç. Dr. Günsel Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere teşekkür ederek ilklerin üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde başarılarla dolu bir eğitim yaşamı diledi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018