Reklam
  • Reklam
FUTBOL ÇALIŞTAYI & SEÇİM 2013
Reklam
YURDAER GARİP

YURDAER GARİP

FUTBOL ÇALIŞTAYI & SEÇİM 2013

12 Temmuz 2013 - 00:52 - Güncelleme: 12 Temmuz 2013 - 00:54

 

 

 

Bu yolda yürümeye SİZİNLE VARIZ, artık dışa açılmanın  ZAMANI GELDİ, biz GELİYORUZ ve YENİLENİYORUZ ve bu yapıyı da yeniletiyoruz, bu DAVAYA SAHİP ÇIKacağız, spora DEVAM, futbolun önünü açacağız diyen 1 PARTİ VAR mı ?! 

 

 

FUTBOL ÇALIŞTAYI & SEÇİM 2013

 

Futbol Çalıştayı 2013, 19 Haziran'da Merit Park Hotel’de gerçekleştirildi. Futbol masaya yatırıldı. Enine boyuna sorunlar tartışıldı, çözümler arandı. Özelde Futbol, genelde sporun sorunları da diyebiliriz. Ortaya net bir sonuç cıktı; mevcut yapı sürdürülebilir bir yapı değil. Yeniden yapılanma ve dışa açılım şart. Bunun için yapılması gerekenler yayınlanan sonuçbBildirgesinde tek tek yazıldı. Kimin ne yapması gerektiği artık belli ve kayıt altında. Peki şimdi ne olacak? Geçmişte olduğu gibi bu raporda tozlu raflarda yerini mi alacak?  Hayır! Buna izin vermemeliyiz. Vermeyeceğiz. Kulüpler Birliği ve Futbol Federasyonu bu doğrultuda adımlar atmaya devam ediyor.

 

Spor yazarları konuyu basında tartışıyor. Süreç işliyor. Özellikle Futbol Çalıştayı 2013’e aktif katkı koyan Futbolcular, Antrenörler, Hakem ve Gözlemciler, Spor Yazarları, Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği alınan kararlar doğrultusunda üzerlerine düşeni yapmalı ve paydaşlarını da bu noktada zorlamalı. En fazla da siyasiler bilgilendirilip konuya ilgi duymaları sağlanmalı. Çünkü bu iş Meclis'te biter. Herkes rapor doğrultusunda kararları uygulasa da Meclis ve Hükümet üzerine düşenleri yapmadıktan sonra atılan adımlar havada kalır. Son sözü söyleyecek olanlar vekiller ve hükümet edenler.!

 

Seçim 2013 arifesinde Kulüpler Birliği, elinde Çalıştay raporu, siyasi partileri tek tek ziyaret ediyor. Seçim ile ilgili başarı dileklerini iletip, özelde futbol genelde spor için neler yapılabileceğini anlatmaya çalışıyor. Yazılı belge sunuyor. Aslında her siyasi partinin secim bildirgesinde çalıştay raporunda da yer alan konular az buçuk var. Ancak raporda hepsi, eksiksiz ve başlıklar halinde madde madde mevcut.

 

Talep net; raporda belirtilen ( Madde G/23) tavsiye kararının uygulanması. Yani SEÇİM 2013 sonucunda oluşacak yeni hükümet konuyu hükümet programına alsın ve ÇALIŞTAY 2013 kararlarını içeren yeni bir protokol imzalansın. Kısaca özeti bu.

 

Hep beraber süreci yaşayıp göreceğiz.

Bakalım; Bu yolda yürümeye SİZİNLE VARIZ, artık dışa açılmanın  ZAMANI GELDİ,  biz YENİLENİYORUZ ve bu yapıyı da yeniletiyoruz ,bu DAVAYA SAHİP ÇIKacağız, spora DEVAM, futbolun önünü açacağız diyen 1 PARTİ VAR mı ?!

Bunu şimdiden kestirmek zor. Bilemiyorum ama kesin olarak bildiğim, Kulüpler Birliği ile Futbol Federasyonunun kararlı ve ısrarcı olduğu.

 

Seçim 2013 de tüm siyasilere, tüm partilere başarılar.

Son Yazılar