Reklam
  • Reklam
SOSYAL MEDYA!
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

SOSYAL MEDYA!

15 Aralık 2013 - 17:24 - Güncelleme: 15 Aralık 2013 - 18:19

 

Menfaat Savaşçıları!

 

Bugün biraz vaktim vardı, uzun süredir rt dışında kullanmadığım twitter ve facebook hesaplarıma gözattım. Bir yanda atanlar tutanlar, Allah ne verdiyse sövenler; diğer yanda kanının son damlasına kadar kaleyi savunanları gördüm. Yok artık dedim.. Çünkü tanıdığım isimlerdi her biri.. Ama yazdıklarını okuyunca, hacklendiklerini düşündüm. Sanki onların hesaplarını başkaları ele geçirdi de tuzak kurmuşçasına saydırıyordu..

 

Kısa sürdü bu şaşkınlık.. Sonradan oturdu taşlar yerine. Anladım ki "menfaat" çarpmış bu arkadaşları! Vakti zamanında dili dışarıda gezenler düzenin dışına itilince bir anda azılı muhalif, kazancı yokken sövenler tezgaha dahil olunca da en sıkı dalkavuk olmuş!

 

'Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim' sözü vardı ya, ona da gerek yok artık! Twitter ve Facebook hesabının kullanıcı adı yeter bir kişinin seceresini dökmeye!

 

O yüzden iyi bir şey bu sosyal medya! Bir nevi ayna aslında.. Ünlü Türk büyüğü Serdar Ortaç'ın da dediği gibi, "binlerce dansözü" gözümüze gözümüze sokuyor!

 

Ama itiraf edeyim izlemesi çok keyifli oluyor!!!

 

***

 

Kış gitti, bahar geri döndü!

 

Geçen yıl Aralık ayında denize girerken, bu sene buz kestik! Gözyüzü sürekli karabulutlarla dolu, dalgalar adam boyu, fırtına ağaç deviriyordu. Sanki sihirli bir değnek dokundu havaya. Cumartesi günü keskin bir geçiş yaşadık. Yeniden bahar geldi Kıbrıs'a. Nazar değmesin, hava mis gibi.. 

 

***

 

www.ekonomikibris.com yeniliğe doymadı, doyamadı..

 

Birkaç gün önce; değiştik, yenilendik demiştim ya. Anladım ki biz yeniliğe doymadık, doyamayacağız. Her gün yeni bir fikir geliyor aklımıza. Yeniden başlıyoruz tadilata. Site üzerinde eğer bir hata görürseniz, bilin ki web master iş üzerinde. Küçük aksaklıklar olursa, affınıza sığınıyoruz. Görseli, kullanımı en iyi hale getirmek için tüm çabamız. Emin olun ki çok farklı olacak.. Az kaldı.. 

 

Hadi biraz da mesaj yazalım;

 

AYLA AYAZ: Sevgili anneciğim, daha da bu köşeden "hastayım" dersem.. Gerçekten iyileştim, için rahat olsun. Küçük bir soğuk algınlığıydı zaten, sanırım ben biraz büyüttüm.. :))

 

HÜSEYİN TURAN: Hocam iyileşme mesajım size de gelsin... Proje beklemez, çalışmaya başlayabiliriz artık. Rötarlı bir doğum günü pastası da sözüm olsun. Tekrar mutlu yıllar.. 

 

NEŞE ÖZKAN TUNA: Dünyalar güzeli Eylül'ün anne babası, Ekonomi Kıbrıs Prestige'in ilk abonesi sevgili arkadaşlarımız, mangal üstadlarımız.. İyi ki doğmuşsunuz.. 

 

KUBİLAY TÜMEN: Doğum gününden açmışken konuyu sevgili Kubilay Tümen, bir de buradan kutlayayım. Huzurlu, mutlu nice senelere.. Medyafaresi'nin yeni halini görüp gaza geldik, girdik bir site tadilatına çıkamıyoruz günlerdir.. 

 

EROL CANDABAKOĞLU: Kubilay Tümen deyince aklıma Kanatçı Haydar, Kanatçı Haydar deyince de Erol Candabakoğlu gelmez mi! Nerelerdesiniz saygıdeğer büyüğüm? RT dışında, sosyal medyayı da bıraktınız.. 

 

EZGİ AKDEMİR: Maymun, uzay, ve ayla başlayan yorumun kombi ve elektrik kesintisiyle bitişi mükemmel olmuş. Yorumlarınızı keyifle okuyoruz..   

 

ENİS ERSOY: Şiirinizi finale sakladım..

Sözün bittiği yerdeyim :)) Yazın hayatınızda başarılar.. 

 

 

ATIL AYAZ 

[email protected]

Twitter: @atilayaz

Son Yazılar