Reklam
  • Reklam
KARDAN ADAM!
Reklam
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

KARDAN ADAM!

11 Aralık 2013 - 01:16 - Güncelleme: 11 Aralık 2013 - 17:38

 

Binlerce taraftar tribünde, gözler sahada. Herkes keyifli bir şampiyonlar ligi maçı izlemenin peşindeydi aslında. Önce hafiften çiseleyen, gittikçe hızlanan ve sonunda sahayı ele geçiren bir kar yağışı tüm planları alt üst etti.. 

 

Düüt, maç tatil!

 

Daha beyaz örtü sahayı kaplamaya başladığı an aklıma düşen, Cem Yılmaz'ın reklam filmi oldu. Hani şu Türk Telekom Arena'yı ballandıra ballandıra anlattığı reklam filmi vardı! Yere yatıyorlardı ya ısınmak için.. 

 

İşte o an sosyal medyada başladı "zeminde ısıtma" isyanı. Herkes soruyordu, sistem nerede diye?

 

Aklın yolu birdi. Forma, renk ayırmadan tüm taraftar tepki gösteriyordu haklı olarak. Sene 2013, kar yüzünden tatil olan bir şampiyonlar ligi maçı.. Hem de Türkiye'nin teknoloji harikası diye geçen stadyumunda yaşanıyor bu skandal.

 

Pardon, ben skandal dedim ama bakanlar öyle düşünmüyor. İşin bir de bu boyutu var. Sosyal medyada eleştiriler birbiri ardına gelirken, göze çarpan birkaç tweet vardı. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç gündem oldu. 

 

Belli ki keyif alıyordu gördüğü manzaradan!

 

İşte tweetleri.. 

 

 

Suat Kılıç tek değildi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de söyleyecek birkaç cümlesi vardı.. 

 

 

Mehmet Şimşek gülen yüz koymuştu tweetine ama, ona yazılan cevaplar pek de öyle iyimser değildi. Tepki büyüktü.. Öyle ya da böyle, maç tatil oldu. Galatasaray oynamadan UEFA'yı garantiledi, tebrikler. 

 

Neyse, mesajlara dönelim..

 

İSMAİL ERBEN: İstihbarat şefliği, sosyal medyada devam ediyor. Özellikle de Sabri ile ilgili tweet geceye damgasını vurdu; "Sabri'nin saha kenarında ısınmaya devam ettiği haberleri doğru mu?"

 

ÖZNUR ASLAN: Nasıl bir ah ettiysen artık, meteorolojiyi bile kişisel menfaatlerine alet ettin, ilginç bir doğum günü hediyesi olmuş. Allah kimseyi senin eline düşürmesin..

 

EMİN ALİ: İki haftalığına gittiniz, beş ay oldu. Bırakın artık İngiltere'yi, Kıbrıs sizi bekler.. 

 

ŞİRİN YILMAZ AYKAN: Sosyal medyada, uçan kuşu kaçırmıyorsunuz. Sosyal sorumluluk alanında, kimse elinize su dökemez. Paylaşımlarınızı keyifle takip ediyoruz.

 

ATAK AYAZ: Hayatınızdaki yeni değişiklikler, yüzlerce kilometre uzakta da olsak kulağımıza geliyor. Mesajın kalkması, düşünceden vazgeçildi anlamına gelmiyor. Kanada macerası için de bol şans.. 

 

GÖKHAN KAYIŞ: Dünya tatlısı İpek'in, birbirinden güzel fotoğraflarına bakıp, maşallah diyoruz. Sözünüz söz deyip, İpek Hanım'ı buralara bekliyoruz. 

 

BİLGE NARİN: Kışı görmeden, yazı özlemek.. Tez temposundan uzaklaşmanın vakti gelmiş sanki. 

 

ONUR ATİLLA: Biraz gecikmeli oldu ama yüzük çok yakışmış. Allah tamamına erdirsin. Kutlama adresini veriyorum, Bakırköy sahildeki tarihi huysuz amca mekanı. Gelince arıyorum..

 

http://www.ekonomikibris.com/

Son Yazılar