Reklam
  • Reklam
FIRTINA ÇARPTI BENİ!
Reklam
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

FIRTINA ÇARPTI BENİ!

12 Aralık 2013 - 21:43 - Güncelleme: 13 Aralık 2013 - 11:36

 

Her gün yazma niyetimle aramıza fırtına girdi. Daha pazar günü Türkiye karla kışla boğuşurken, biz burada güneşin tadını çıkarıyorduk. 

Hatta yazdan kalma bir gün deyip, açık hava kahvaltısı, gezmeler derken şifayı kapmışım. 

Birkaç gündür stand by modundayım.

O yüzden kısa keseceğim bugün..

 

***

 

Allah kimseyi evde yatırmasın. Hele de öğle saati. Müge Anlı, Gülben Ergen, Melek vs.. vs.. Her kanalda bir kadın programı. Her biri birbirinden fena! Aman yarabbi.. Disney Channel'da Fineas ve Förb var, tavsiye ederim. Hepsinden kurtuluş için kesin çözüm..

 

***

 

Bir yandan fırtına, bir yandan buz kesen hava sanırım temizlik ekiplerini de işten soğuttu. Girne'de çöp yığınları oluştu. Hayır olsun!

Tabi bir de meşhur tabelalar var. Tabela vadisi daha doğrusu. Gelişi güzel dikilen o dev panolar, bir bir yan yatıyor. Bir tanesi elektrik direğinin üzerine devrilmiş, kabloları kopartmış! 

Her şerde bir hayır var deyip, bu fırtına sonrası tedbir alınması dileğiyle..

 

***

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yeni bir sayfa açıyor. Zürih süreciyle başlayan temaslarda amaç eli daha da güçlendirmek. Geçen seferki görüşmelerden biliyoruz ki, KKTC lobicilik konusunda biraz zayıf kaldı. O yüzden federasyon bu kez yerinde bir transfere imza attı.. Dış İlişkiler Koordinatörü Orçun Kamalı ile birlikte çalışmak üzere Deniz Birinci'yi bünyesine kattı. 

 

Diplomasi ve siyaset alanında uluslar arası deneyime sahip Birinci'nin yeni görevi, önümüzdeki günlerde eminim ki faydasını gösterecek. Özellikle de KTFF-KOP görüşmelerinde.. 

 

Biraz da mesajım var; 

 

SEVİM YILMAZ ALTINEL: Sevgili abiniz İrfan Altınel'in acı haberini aldık.. Başınız sağolsun, Allah kalanlara sabır versin. 

 

ÖZLEM AKPINAR MAY: Akfırın gerçekten güzel oldu, elinize sağlık. Yeni projeler, yeni sürprizler için yüksek tempoda koşuşturuyorsunuz. Başarılar..

 

FAİKA YALVAÇ: Doğum gününüz kutlu olsun. Yeni yaşınızda daha güzel işler; ama kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza ayıracağınız daha bol zaman dileriz.. 

 

AHMET AYDENİZ: Hiç şüphesiz fırtınalı hava durumuna damga vuran isim oldunuz. Otele yerleştirdiğiniz kamera çok akıllıca. Haberi girmeyen internet sitesi kalmadı. Ama gece görüşü de istiyoruz.. 

 
AYDIN AĞAOĞLU: Yoğun bir tempoyla tüketici bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyorsunuz, tebrikler. Özellikle de otopark konusundaki çabanızla, çok kişiye örnek oldunuz. Ama üzülerek söylemeliyim ki, birçok kişi hala haksız olduğunu bile bile, sırf uğraşmamak için o parayı ödüyor.. 

 

ENİS ERSOY: Kış günü ısınmak için bulduğunuz ve sosyal medyadan keyifle paylaştığınız ısıtıcıyı taktirle karşılıyoruz. Bu yolla sağlanacak elektrik ve doğalgaz tasarrufunun, şüphesiz ki gayri safi milli hasılaya olumlu dönüşleri olacaktır..  

 

SERDAR ERTUĞRUL: Sosyal medyaya öyle bir giriş yaptınız ki, arkadaşlık talepleri ardı ardına geliyor. Arkadaş listesi tamam, artık ileti zamanı. TDK onaylı mesajlarınızı bekliyoruz..

 

FUNDA NAR PARCAY: Ekonomi Kıbrıs olarak takip ve paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. Bir yandan ufaklıklarla uğraşıp, bir yandan da internet dünyasını boşlamamak herkesin harcı değil.. 

 

MELİHA DEĞİRMENCİ: Çağlar Güner ile paylaştığınız fotoğrafı gördüm, yıkıldım. Yahu siz resmen yaşlanmışsınız. Öyle bir geçer zaman ki karesinden fırlamış gibiydiniz. Toparlanın, kendinize gelin..

 

ATIL AYAZ

[email protected]

Son Yazılar