Reklam
  • Reklam
EKONOMİ KIBRIS
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

EKONOMİ KIBRIS

23 Mayıs 2013 - 09:07 - Güncelleme: 23 Mayıs 2013 - 09:12

 

 

Merhaba Ekonomi Kıbrıs takipçileri..

 

Biraz gecikse de, ikinci yazıyla karşınızdayım. Yine Kıbrıs'tan selamlıyorum herkesi.. Geçen hafta 'hoşgeldiniz' demiştim. Şimdi de geldiğinizde neyi nasıl gördüğünüzü açayım..

 

 

Ekonomi Kıbrıs;

 

Ekonomi Kıbrıs öyle bir adım attı ki hayata, maşallah diyeyim. Nazar değmesin diye söylemeyeceğim ama ilk üç günlük ve bir haftalık takip raporu herkesi şoke etmeye yetti. Diyorum ya, maşallah..

Ama bu yola çıkarken, hiç tahmin etmediğim bir yoğunluk karşıladı beni. Bilgisayar, telefon, tablet.. İnternetin olduğu yerde nefes alır oldum. Televizyon haberciliği yaparken reyting olarak gördüğüm yüzler, şimdi kafamda tık sayısı olarak beliriyor. Maalesef bu rekabetten kopulmuyormuş..

 

 

Kıbrıs'ın sınırları aşan ilk ve tek yayını;

 

Amacımız doğrultusunda sağlam adımlarla ilerliyoruz. Ekonomi Kıbrıs; Türkiye ve Avrupa'dan takip edilen ilk ve tek yayın dedik, öyle olduğumuzu da gösterdik.

Kıbrıs'ın cennet sahili Alagadi'yi saran yeşil tabaka, Ekonomi Kıbrıs adı ve logosuyla birçok gazete ve haber sitesinde yer aldı. Milli Park Dipkarpaz'ın çöplüğe dönen hali, çevrecileri ayağa kaldırdı. Yükselen yağmur suyuyla, yol ortasında mahsur kalan polisler, günün fotoğrafıydı. Birçok yer aldı, kullandı.

 

 

'Çakal avı' kaldığı yerden devam..

 

İşler güzel de, insanlar bir garip. Çakal avında gördüğüm tatlı su kurnazlarına, bir de sahtekarlar eklendi. Ayak üstü kırk yalan söyleyerek iş götüren insanlar tanıdım. Referans listelerine bakınca piyasaya hakimler. Ama şöyle bir derinden göz atınca anlaşılıyor ki, kiminle çalıştıysa dolandırıp bırakmış.

 

Tabi yalnızca Kıbrıs'ta yerleşik düzene geçenler değil bu tip insanlar.. Yamuklar arasında Kıbrıs'a iş kurmak için gelenler de var. Anlaşma yapıp yapıp verdiği sözlerin üzerine yatanlar. Güven sarsıyorlar, iyi niyeti kötüye kullanıyorlar.

Böyleleri çok gelmiş adaya. İster istemez bir adım atarken önyargı ile yaklaşıyorlar bazen, sonuna kadar da haklılar..

 

O yüzden bu ülkenin doğru düzgün çalışacak insanlara, sözün ağızdan çıktığını ve başka şeye benzemediğini bilen dürüst girişimcilere ihtiyacı var..

 

Bu kez biraz kısa oldu ama haberler beni bekler. Bir sonraki yazıda telafi edeceğim..

 

Görüşmek üzere..

 

 

ATIL AYAZ

[email protected]

Son Yazılar