Reklam
  • Reklam
EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE

09 Aralık 2013 - 23:45 - Güncelleme: 10 Aralık 2013 - 00:18

 

Uzun zaman oldu, köşeyi boş bıraktım biraz. O yüzden herkesi tek tek selamlıyorum. 

 

Dergi telaşına kapıldık. Haber portalı Ekonomi Kıbrıs'ı, şimdi de yazılı basına taşıdık. "Ekonomi Kıbrıs Prestige" ismiyle yayındayız. Sitedeki bannerları görmüşsünüzdür, Ayaz Medya olarak KKTC'nin tek ekonomi ve iş dünyası dergisini hazırlıyoruz..

 

Keyifli bir süreç. Konular, konuklar dikkat çekici. Kısa sürede Ekonomi Kıbrıs Prestige geniş bir kitleye ulaştı. Kalitesi, içeriği ile prestijin hakkını verdi. 

 

Geniş ve uzman bir kadro ile, başarılı bir iş çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Özellikle de en keyifli noktası şu ki; girdiğiniz her yerde dergiyi görebilirsiniz. 

 

Mesela geçen gün KKTC'nin başarılı bir medya patronu, Facebook'a bir fotoğraf yüklemiş Fotoğrafa bakarken direkt gözüme dergimiz çarptı. Algıda seçicilik.. Keyif aldım..

 

Keyif aldım diyorum, çünkü gerçekten ciddi emekler harcıyoruz. Şöyle özetleyeyim. KKTC'de dergi deyince oturmuş bir mantık var. Arka arkaya reklamlar, ilanlar sıralanır.. Araya reklamı yapılacak şirket kendi yazısını yazar gönderir. Kimse noktasına, virgülüne dokunmadan kopyalar yapıştırır. Yani biraz içerikten yoksun. Daha çok rehber mantığıyla hazırlanıyor. O onların tercihi, saygı duyuyorum..

 

Bizimki farklı. Dolu dolu.. İş dünyasında olup biteni A'dan Z'ye her detayıyla bulabilirsiniz. Yatırım fırsatları, başarılar, ses getiren röportajlar.. 

 

Konuklardan da bahsedeyim kısaca.. 

 

Birkaç bölümümüz var dergide.. 

 

VIP: Ali Ağaoğlu ilk sayının VIP konuğuydu. Keyifli röportajı, çok dikkat çekti. Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay'ı ikinci sayımızda ağırladık. Üçüncü sayıda da KKTC Maliye Bakanı Zeren Mungan vardı. Sözleri manşet oldu.. 

 

Demir Lady: SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Hacer Çerkez, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi ve kadın hakları savunucusu kimyager Oya Talat ve KKTC'nin ilk kadın başbakanı ve Meclis Başkanı Sibel Siber büyük renk kattı.. 

 

Tecrübe Konuşuyor: KKTC iş dünyasının parmakla gösterilen ismi, nam-ı diğer Kıbrıs'ın Sabancısı; Mustafa Hacı Ali.. Ambargoyu hiçe sayıp Türkiye ve Almanya dahil tam 57 ülkeye dünyaca ünlü kozmetik markalarını satan, Girne Amerikan Üniversitesi ile adını dünyaya duyuran Memduh Erdal.. Sarar, Avon, Nike gibi tam 22 markanın KKTC temsilcisi, tırnaklarıyla kazıyarak zirveye ulaşan Mustafa Başman..

 

Başarı: Finansın Patronu dedik, İş Bankası KKTC Genel Müdürü ve KKTC Bankalar Birliği Başkanı Selami Kaçamak'ı konuk aldık.. Muhafazakar Otel projesi ile Erman Çitim ses getiren yatırım planını anlattı.. Yılın Girişimcisi seçilen Havva Mazharoğlu, kitaplara konu olacak başarı hikayesini paylaştı..

 

Dediğim gibi, her sayısıyla, her konusuyla biz heyecanlanıyoruz. Okuyanların da bu heyecanı yaşaması, tek solukta dergiyi okuması bizi mutlu ediyor. O yüzden yeni sürprizlerle geliyoruz..

 

 

www.ekonomikibris.com

 

Dergi yoğunluğunda ihmal ettiğimiz haber sitemize de şöyle bir el attık. Hürriyet, Medyafaresi, Vatan Gazetesi gibi, biz de web sitesi değişim modasına uyduk. Çeki düzen verdik sağına soluna. Yazılımını geliştirdik, görselini daha da dikkat çekici bir şekle soktuk. İlk tepkiler çok olumlu. 

 

 

İbrahim Güneş'e başarılar..

 

Türkiye'de televizyon haberciliğinin başarılı ismi, şefim, abim İbrahim Güneş TGRT Haber'de yeni görevine başladı. Efsane geri döndü diye bir tweet attım. Fox'un usta yönetmeni Hüseyin Ağaoğlu, sen ne zaman dönüyorsun diye sormuş.. Agoviç üzerinden söylüyorum, çok yakında güzel bir televizyon projesine başlıyoruz. Detaylar daha sonra..

 

ATIL AYAZ

[email protected]

Son Yazılar