Reklam
  • Reklam
ACUN ILICALI'YI ASALIM KURTULALIM (!)
Reklam
ATIL AYAZ

ATIL AYAZ

ACUN ILICALI'YI ASALIM KURTULALIM (!)

23 Haziran 2014 - 16:49 - Güncelleme: 23 Haziran 2014 - 21:41

 

KKTC’de herkes Acun Ilıcalı’nın et krizini konuşuyor. Bir değil, iki değil Türkiye’den getirdiği tam 75 kiloluk eti.. Kıbrıs’ı yok sayan Acun, Acun’a izni veren Bakan hedef tahtasında. Sosyal medyayı açın bakın, ağzı olan konuşuyor. Tabiri caizse giydiren giydirene..

 

KKTC’de et mi yok, var.. Acun Ilıcalı ayıp mı etmiş, bence etmiş.. Ama kıyamet sebebi mi bu? Tabi ki hayır, gereksiz bir abartı var sadece.. Neden mi, anlatacağım.. Acun’a kızıyor ya herkes, KKTC ürünü varken Türkiye’den et getirdi diye.. Hadi gelin şimdi o eleştirenlere bir bakalım..

 

Acun’u ve ona göz yumanları hainlikle suçlayanlara sırayla göz gezdirelim şimdi.. Tüm ofis malzemesini daha hesaplı diye Türkiye’den getiren, kartuşu bitse Türkiye’den sipariş eden yayıncılar, Kıbrıs’ta çeşit az diye baharatını bile Türkiye’den alan restoran işletmecileri, yerli üreticiyi yok sayıp ne lazımsa tüm ihtiyacını yine Türkiye’den getirten market zincirleri, yine iş milliyetçiliğe geldiğinde mangalda kül bırakmayan, yerli üretim için kendini parçalayan, ama iş para harcamaya geldiği zaman perdesini bile Adana’dan seçip alan muhalif siyasetçiler.. Ve en basit örneği, tişört almak için bile ilk uçakla Türkiye’ye gidip, alışveriş poşetleriyle dönen vatandaş.. Yani Acun Ilıcalı gibi Kıbrıs’ın yerel piyasasını yok sayıp, Türkiye’den ürün getirenlerin sayısı uzadıkça uzuyor, liste kabarıyor..

 

Ki en basit market alışverişini bile KKTC esnafı varken, sınırı geçip Rum Kesimi'nden yapanları, haftasonu tatilinde Dipkarpaz'ı gezmek varken Trodos'a tırmananları ya da Lefke'ye gitmek yerine Polonezköy'e kaçanları hiç saymıyorum.. Demek ki sadece Acun Ilıcalı değil, herkes düşüyormuş aynı duruma..

 

Yine söylüyorum, Acun Ilıcalı yanlış yapmış. Keşke Kıbrıs’ta danışsaydı birilerine ve lezzetli etin adresine ulaşsaydı.. Ama bu yaptığı yanlış sonrası başlatılan ‘asalım, keselim’ kampanyası hoş değil. Dedim ya, eleştirenler üç kuruşun hesabını yapıp alışverişini KKTC dışında herhangi bir yerden yaparken, bu adam 150 kişilik ekibiyle geldi Kıbrıs’a.. Yıllardır da geliyor, reyting rekorları kıran Survivor’ın finalini burada yapıyor..

 

Yola çıktığı andan itibaren KKTC’ye kazandırıyor bu adam. Ulaşımı, konaklaması, final gecesi vs vs.. Bir yandan KKTC tanınmıyor diye yakınırken, tanıyanları da böyle basit bir nedenle yerden yere vurmak ne kadar doğru sizce?

 

Önce iğne ve çuvaldız denklemini kurmak gerek..

 

ATIL AYAZ

@atilayaz

[email protected]

Son Yazılar