Reklam
  • Reklam

Bomba yüklü araç böyle patladı

Batman Jandarma Komutanlığı giriş yolunda, park halinde bomba yüklü bir araç bulundu. Olası facia, bir oto kiralama şirketi sahibinin dikkati sayesinde önlendi.

Oto kiralama firmasına giden bir kişi, Hasankeyf’i gezmek için araç kiralamak istediğini söyleyip bir cip alarak gitti. Durumdan şüphelenen firma sahibi, GPS takılı aracın nerede olduğunu bilgisayardan kontrol edince cipin Hasankeyf değil, ters yöndeki Diyarbakır’a gittiğini görüp olayı polise bildirdi.

Güvenlik güçleri, GPS’den yerini belirledikleri aracı yol kenarına park edilmiş halde buldu. Askeri araçların geçiş güzergâhı üzerinde duran cipin çevresini kontrol eden polisler, içinde bomba düzeneği fark etti. Olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları aracın patlayıcıyla dolu olduğunu belirledi. Bölgede önlem alındıktan sonra bomba yüklü araç fünyeyle patlatıldı. Büyük bir gürültüye neden olan şiddetli patlama sonrası çevredeki araçların ve otogardaki işyerlerinin camları kırıldı. Şarapnel parçası karayolunda araç kuyruğunda bekleyen Tekin Y. adlı vatandaşı yaraladı. Karayolu 4 saate yakın trafiğe kapalı kaldı. Polis, aracı kiralayan kişinin 2009’dan beri kayıp olduğunu belirlerken, yakalanması için çalışma başlattı.

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir