Reklam
  • Reklam
Vatandaşlık verilenler arasında FETÖ’cü var mı?

Vatandaşlık verilenler arasında FETÖ'cü var mı?

Emniyetten sonra iş dünyasında Türkiye’den gelip vatandaşlık almayı başaran FETÖ’cü işadamları olduğu öne sürülüyor. İşte detaylar...

Reklam
24 Nisan 2017 - 09:51 - Güncelleme: 24 Nisan 2017 - 15:57
Reklam

KKTC’de emniyette başlayan FETÖ soruşturması iş dünyasına da uzuyor. Ülkede vatandaşlık verilenler arasında FETÖ’cü işadamlarının da olduğu öne sürülüyor. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, çoğunluğu inşaat işiyle uğraşan bu kişilerin Türkiye’dan kaçmak için KKTC’ye sığındığı ve burada vatandaşlık almayı başardığı iddia ediliyor. 

İddialara göre son bir ay içindeki vatandaşlık furyasında bu hakkı elde edenlerden birinin de Antalyalı bir işadamı olduğu, kayınpederinin FETÖ’nün Antalya imamı olduğu öne sürüldü. 15 Temmuz sonrasında eşiyle birlikte KKTC’ye gelip yerleşen Antalyalı müteahitin kayınpederinin şu an FETÖ’den tutuklu olduğu öğrenildi. Söz 
konusu işadamının eşinin de “FETÖ Ablası” olduğu ifade ediliyor 

Aynı kaynaklar, KKTC’de istenilen düzeyde oy çıkmamasını da, FETÖ’cülerin faaliyetlerine Kıbrıs’ta devam etmesi ne ve son referandumda da hayır yönünde çalışmalarına bağlıyor. 

Hükümetin emniyetten sonra Türkiye’den gelen talep doğrultusunda iş dünyasında da FETÖ’cüleri mercek altına aldığı, vatandaşlık verilen kişilerin de bu bağlamda yeniden incelendiği öğrenildi. 

KAYNAK: STAR KIBRIS

Reklam
Reklam
Kaynak: Star Kıbrıs

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 24 Eylül 2018
Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 24 Eylül 2018