Reklam
  • Reklam
Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. Benter’den Umut...

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. Benter'den Umut Derneği açıklaması.

Geçen haftanın en çok konuşulan başlıklarından biriydi Umut Derneği'nin Vakıflar'a olan tepkisi. Fakat işin farklı bir boyutu ortaya çıktı. İşte Vakıflar İdaresi'nin sert yanıtı.

Reklam
19 Ekim 2017 - 15:37
Reklam

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, KKTC Umut Derneği’nin sözünü ettiği evin Vakıflar İdaresi’ne değil, bir şahsa ait özel bir mülk olduğunu belirtti.

Benter, konuyla ilgili açıklamasında, İlgili derneğin konu hakkında Vakıflar İdaresi ile ilgili mesnetsiz iddialarda bulunduğunu ifade etti.

İbrahim Benter, KKTC Umut Derneği’nin, sokakta kalan aile için işgal ettiğini açıkladığı Yenicami Mahallesi No:58 adresindeki XXI/46.3.3 Blok: C Parsel No: 80 tapu referanslı evin, tapudan alınan bilgilere göre özel şahsa ait olduğunu bildirdi.

Benter, şunları kaydetti:
“Vakıflar İdaresi olarak amaçlarımız doğrultusunda, hayır, sosyal ve kültürel v.s amaçlı tüm dernek ve vakıf ve benzeri kurum/kuruluşlara, imkanlarımız çerçevesinde gerekli yardımlar yapılmakta olup, Umut Derneği de bu bağlamda bugüne kadar desteklenmiştir. Ancak, ilgili müracaata konu emlak için Umut Derneği’nin medyaya yaptığı bildirimlerde Vakıflar İdaresi’ni mesnetsiz iddialarla suçlamasını esefle kınıyoruz”. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018