Reklam
  • Reklam
Uluslararası Final Üniversitesi ile Başkent Üniversitesi...

Uluslararası Final Üniversitesi ile Başkent Üniversitesi arasında işbirliği!

UFÜ ile Başkent Üniversitesi arasında akademik ve kültürel işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan protokol Ankara’da gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Reklam
09 Şubat 2017 - 15:37
Reklam

Ankara’da Başkent Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle hayata geçirilen protokole, Uluslararası Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal imza koydu. Törende Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Abdülkadir varoğlu ile UFÜ Öğretim Üyesi Mustafa Gündüz de hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Rektör Öztoprak, imzalanan bu protokolün iki üniversitenin de akademik çalışmalarına güç katacağını belirterek, bu tür işbirliklerinin geliştirilerek sürmesi temennisinde bulundu.

Protokol için geldiği Başkent Üniversitesi’nde kampusu gezme fırsatı bulduğunu da kaydeden Öztoprak, kampusu çok beyendiğini ve UFÜ’nin yapılması planan kampusu için de örnek alınabileceğini belirtti. Rektör Haberal da yaptığı konuşmada, Uluslararası Final Üniversitesi’yle işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, UFÜ’nün eğitim hayatına kaliteli bir başlangıç yaptığını vurguladı.

Uluslararası Final Üniversitesi ile Başkent Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolüyle, akademik ve kültürel işbirliğinin geliştirilmesi ve iki üniversitenin öğretim görevlisi ve öğrencilerinin bu işbirliğininden maksimum faydayı elde etmesi amaçlanıyor.

Söz konusu protokol, öğrencilerin eğitim ve araştırma amaçlı değişimi, karşılıklı kısa dönem programlar, öğretim ve araştırma için akademik personel değişimi yanında araştrıma projeleri ve yayınlarda işbirliği, ortak seminerler, konferanslar, diğer bilimsel etkinliklerin düzenlenmesi ve ortak kültürel etkinlikler düzenlenmesini içeriyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..