Reklam
  • Reklam
Uçuşu olanlar dikkat! İptal ve aksamalar olabilir...

Uçuşu olanlar dikkat! İptal ve aksamalar olabilir...

Bu hafta uçuşu olanlar dikkat! Zira Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışının yine uçuş iptallerine veya aksamalara neden olması bekleniyor...

Reklam
25 Ocak 2017 - 10:06
Reklam

Soğuk hava ve kar yağışı İstanbul ve bölge geneline geri döndü. Ulaşımda aksamaların yaşanması bekleniyor. Yetkili kurumlardan vatandaşlara uyarılar geldi.

 

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, şehir genelinde etkili olması beklenen kar yağışıyla hava sıcaklığının yaklaşık 7 derece düşmesi bekleniyor. Şimdiden İDO ve BUDO seferlerinde iptaller var.

              

Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur şeklinde başlayacak olan kar yağışı gecenin ilk saatlerinden itibaren tüm şehri etkisi altına alacak. Ayrıca Çarşamba günü hızı saatte 60 kilometreye kadar ulaşan kuvvetli poyraz bekleniyor.  

 

İstanbul genelinde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri de aralıklarla yağması beklenen kar yağışı şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde 15, sahil kesimlerinde ise 5-10 santimetre arasında bir kalınlığa ulaşacak.

 

THY ve diğer seferlerde de aksama  ve iptallerin yaşanması bekleniyor. Dolayısı ile KKTC’de de aksamalar yaşanabilir. Herhangi bir sıkıntı veya olumsuzluğa mahal vermemek için uçuştan önce mutlaka yetkili kurumlardan bilgi alınması gerekir            

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018