Reklam
  • Reklam
Twitter üzerinden işten atıyor, ülkelere tepki gösteriyor!

Twitter üzerinden işten atıyor, ülkelere tepki gösteriyor!

Twitter üzerinden işsiz kaldığınızı ya da işe girdiğinizi öğrenirseniz ne tepki verirsiniz? Düğmelere basmaktan hoşlanan bir başkandan bahsedeceğiz.

Reklam
01 Ağustos 2017 - 12:37 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 13:18
Reklam

Geçtiğimiz cuma Trump Avusturalya 'İç Güvenlik Yüksek Sekreteri' John Kelly'i 'Genel Sekreter' olarak seçtiğini twitter ile paylaştı. Ancak Kelly'nin bu iş için niteliksiz olduğunu düşenen kalabalık bir grup, bu yüzden Trump eleştiri yağmuruna tutuldu.

Cumhuriyet Miili Komitesi eski başkanı Reince Priebus ise yine twitlerden nasibini alanlardan. Trump, Priebus'ı da attığı tweet ile kovdu.

Beyaz Saray'daki karışıklığın bir eşi benzeri yok. Trumpcare'in statüsü ve vizyonuyla uğraşmak yerine hafta sonu golf oynamayı tercih etti.

Amerika Başkanı Jeff Sessions için de bir tweet atıp kendisini -Rusya soruşturmasını kabul ettikleri için- zayıf kabul ediyor ve Hillary Clinton için cezalandırma kampanyası yürütmesini talep etti.

Trump Twitter hesabından bir tık ileriye gidip Çin'i bile eleştirdi. 'Çin beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Geçmişteki aptal liderlerimiz yıllık yüzlerce milyar dolarlık ticaretlerini yapmalarına müsaade ettiler ancak onlar Kuzey Kore konusunda bizim için hiçbir şey yapmadılar. Bunun devam etmesine izin vermeyeceğiz. Çin bu problemi kolaylıkla çözebilirdi.' sözlerine yer verdi.

Tüm bu sebeplerden ötürü, zaten sayıları az olan Beyaz Saray'daki kamu görevlileri ise umutsuzca en yakın çıkışı arıyorlar.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..