Reklam
  • Reklam
Turkcell ve Huawei’den önemli iş birliği!..
Reklam

Turkcell ve Huawei'den önemli iş birliği!..

Turkcell’in KKTC’deki iştiraki Kuzey Kıbrıs Turkcell (KKTCELL) ve Huawei arasında dijital dönüşümün sağlanması amacıyla “KKTC Dijital Dönüşüm Protokolü” imzalandı. İşte detaylar…

Reklam
04 Aralık 2018 - 12:10 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 - 13:24
Reklam

Turkcell ve Huawei’den önemli iş birliği!

Kurulduğu günden bu yana mobil iletişim dünyasındaki yenilikleri, dünyayla eş zamanlı olarak Kuzey Kıbrıs’a getiren ve bilgiye kolay erişim sağlayan hizmet ve ürünler sunmayı amaçlayan şirketlerden Kuzey Kıbrıs Turkcell (KKTCELL) ile merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan ve ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi konumunda bir şirket olan Huawei arasında önemli bir iş birliği yapıldı.

1 Aralık 2018 Cumartesi günü Girne’de Kaya Palazzo Resort & Casino’da gerçekleşen törenle, dijital dönüşümün sağlanması amacıyla yapılan iş birliği kapsamında “KKTC Dijital Dönüşüm Protokolü” imzalandı.

Tören, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden ve Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen katılımlarıyla gerçekleşti.

KKTCELL, KKTC’nin dijitalleşmesi yolunda önemli bir kilometre taşı olarak nitelendirdiği protokol ve iş birliğiyle ilgili: “Kuzey Kıbrıs Turkcell ve teknoloji partneri Huawei, KKTC vatandaşlarının hayatını kolaylaştıracak gelişmiş iletişim teknolojilerine dayalı projeleri Lefkoşa’da hayata geçirecek.” şeklinde açıklama yaptı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli!
Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli!
AkfinansBank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
AkfinansBank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları