Reklam
  • Reklam
Türk savaş gemisi Barbaros’a eşlik ediyor!

Türk savaş gemisi Barbaros'a eşlik ediyor!

Türkiye’nin Kıbrıs karasularında ilan ettiği NAVTEX sonrası Mağusa Körfezi açıklarında sismik araştırmalar yapan Barbaros Hayreddin Paşa’ya refakat etmesi için bir Türk savaş gemisinin de bölgeye geldiği bildirildi. İşte ayrıntılar...

Reklam
10 Mayıs 2017 - 11:08 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 17:02
Reklam

Türkiye’nin Kıbrıs karasularında ilan ettiği NAVTEX sonrası Mağusa Körfezi açıklarında sismik araştırmalar yapan Barbaros Hayreddin Paşa’ya refakat etmesi için bir Türk savaş gemisinin de bölgeye geldiği ve dün sabahtan itibaren Rum Sahil Güvenliğinin söz konusu gemiye istinaden iki kez uyarı yaptığı öğrenildi.

Habere göre, savaş gemisinin NATO’ya ait bir Türk gemisinin olduğu yönünde iddialar da ortaya atılırken Rum Sahil Güvenliğinin Barbaros’a yönelik uyarılarını da sürdürdüğü bildirildi. Öte yandan NAVTEX ilanı ile birlikte bölgede Barbaros’a eşlik edeceği önceden açıklanan Bravo Supporter adlı gemi de önceki akşam Mağusa’dan ayrılarak görevine başladı. Karpaz’ın güney sahilleri ile Mağusa limanı arasındaki bölgede devam eden arama çalışmalarına katılan Bravo’nun Barbaros’a yakın takipte bulunduğu belirtiliyor. 

 

Reklam
Reklam
Kaynak: Kıbrıs Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018