Reklam
  • Reklam
Türk kahvesine Rum ambargosu..

Türk kahvesine Rum ambargosu..

Kıbrıslı Türkler Güney Kıbrıs'ta yüksek harcamalar yaparken, Rumlar Kuzey Kıbrıs'ta kahve bile içmiyorlar..

Reklam
11 Temmuz 2016 - 09:34 - Güncelleme: 13 Temmuz 2016 - 12:01
Reklam

 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ayan Napa Belediye Başkanı Yannis Karusos’un açıklamalarını eleştirerek; " Karusos barış ve turizm adına çok talihsiz açıklamalarda bulundu” dedi. Turizm ve çevre bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamada, Bakan Ataoğlu’nun hem Türk, hem de Rum basınında; Kuzey Kıbrıs'a günübirlik turlar ve turistlerin harcamalarıyla ilgili çıkan haberleri hayretler içerisinde takip ettiği belirtildi.

 

Aya Napa Belediye başkanının yaptığı açıklamaların “dünyada turizm felsefesi ve yaktığı barış meşalesine çok ters olduğunu” ifade eden Bakan Ataoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: "Aya Napa Belediye Başkanı Yannis Karusos barış adına, turizm adına çok talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Biz, kendi vatandaşlarımızı ve özellikle son günlerde Aya Napa’da yaşanan üzüntü verici saldırıda sükunetimizi koruyarak herhangi bir açıklamada bulunmadık."

 

Güney'de biz harcıyoruz

 

"Bizim vatandaşlarımızın bırakın sadece Aya Napa’yı, Güney’deki turistik oteller ve diğer restoran ve kafelerde harcadıkları paralar, Güneyden günü birlik geçen turistlerle mukayese edilmeyecek kadar fazladır. Güneyden otobüsler ile geçen turistler inanın ki işletmeciler ile yaptığımız görüşmelerde su bile satın almadıkları yönündedir. Eskiden içilen ve tercih edilen Türk kahvesi bile otobüslerdeki rehberler tarafından engellenmektedir."

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018