Reklam
  • Reklam
Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda’da düzenlenen Turizm...
Reklam

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda'da düzenlenen Turizm Fuarı'nda KKTC'yi tanıtıyor!..

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda Utrecht’te düzenlenen Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarı’na katılarak KKTC’yi tanıtıyor. İşte detaylar…

Reklam
11 Ocak 2019 - 13:02 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 19:20
Reklam

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda’da düzenlenen Turizm Fuarı’nda KKTC’yi tanıtıyor!

Kuzey Kıbrıs’ta turizmde sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması ve doğanın korunması kapsamında birçok faaliyet gösteren Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda Utrecht’te düzenlenen Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarı’na katıldı.

Yurt dışı turizm tanıtma ve pazarlama çalışmaları kapsamında düzenlenen fuara, Turizm ve Çevre Bakanlığı Kuzey Kıbrıs turizmini tanıtmak amacıyla katıldı.

Turizm ve Çevre Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Avrupa’nın önemli fuarları arasında yer alan Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarı, 9-13 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy fuarda yer alan KKTC standında yaptığı görüşmede KKTC-TC arasındaki sümekte olan iş birlikleri hakkında konuşma yaptı.

Ayrıca, fuarda Hollanda dilinde genel bilgilerin yer aldığı bir broşür, Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmek için 50 neden broşürü, Kuzey Kıbrıs yol haritası, Kıbrıs mutfağı ve özel ilgi turizmine yönelik broşürlerin gelen ziyaretçilere dağıtıldığı ifade edildi.

Bunun dışında ise satandı ziyaret edenlere Kuzey Kıbrıs’ın kültürünün vazgeçilmez yiyecekleri olan üzüm sucuğu ve pastelli ikram edildiği belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x