Reklam
  • Reklam
Turgay Deniz ve Candan Avunduk’tan durum değerlendirmesi...
Reklam

Turgay Deniz ve Candan Avunduk'tan durum değerlendirmesi...

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk ülkenin durumuyla ilgili değerlendirmede bulundu...

Reklam
31 Ağustos 2018 - 09:26
Reklam

 

Turgay Deniz ve Candan Avunduk'tan durum değerlendirmesi

Bakanlar Kurulunca döviz krizine karşı alınan ekonomik önlemler, hükümet ile sendikaları karşı karşıya getirdi. Bu konuyla ilgili olarak Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk ülkenin durumu hakkında değerlendirmede bulundu. İşte o açıklamalar:

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz: "Toplum olarak herkesin üzerine düşeni yapması gerekir."

"Birileri bu yangının içine koşarken, başkalarının hiçbir şey yapmadan oturup beklemesi kabul edilemez. Toplum olarak herkes, ön şart sunmadan üzerine düşeni yaparsa bu etkiyi azaltmamız daha kolay olur. Umarım biz de bu kenetlenmeyi başarırız ve bu zor günleri atlattıktan sonra da kendimize çeki düzen veririz.” 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk: "Kavga ederek, birbirimizi suçlayarak hiçbir yere varamayacağımız."

“Kamuda tasarruf yapılacak birçok yer olmakla ek mesailerin de çok önemli bir alan olduğunu kabul etmek lazım. Ekonomimizin bu zor günlerde en az şekilde etkilenmesi için mal ve hizmet üretimini geliştirmemiz, ihracat, turizm ve yükseköğrenim gelirlerini artırmamız gerekiyor. Bu zor günlerde hükümet, sendika ve iş dünyasının birbirlerini suçlayıcı açıklamalar yaptıklarına ve empati yapılmadığına tanık olmaktayız. Kavga ederek, birbirimizi suçlayarak hiçbir yere varamayacağımızı bilmemiz, sağduyulu ve toplumsal seferberlik ruhu içerisinde hareket etmemiz gerekiyor.” 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları