Reklam
  • Reklam
THY, Do&Co ile masaya oturuyor...
Reklam

THY, Do&Co ile masaya oturuyor...

THY, Do&Co ile hangi anlaşmayı yapıyor? İşte detaylar...

Reklam
19 Temmuz 2018 - 17:21 - Güncelleme: 19 Temmuz 2018 - 17:48

 

 

THY, Do&Co ile Masaya Oturuyor

 

     Türk Hava Yolları (THY) ile Do&Co arasında yaşanan sorun sonrası alternatif ikram şirketi olarak adı gündeme gelen ve THY'nin ön görüşme yaptığı Singapurlu SATS ile görüşmeler sonlandırıldı.

     Hatırlanacağı üzere İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınmasıyla söz konusu havalimanında ikram hizmeti sağlama konusuna ilişkin, SATS Ltd. (SATS) ortağı olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalanmıştı. Ön anlaşmanın ardından THY, bir sözleşmeyle söz konusu niyet anlaşmasının süresinin uzatıldığını kamuya duyurmuştu.

   THY'den yapılan açıklamada Yönetim Kurulu toplantısında Singapurlu şirket ile görüşmelerin sonlandırıldığı ve taraflar arasında imzalanan niyet anlaşmasının feshedildiği öğrenildi.

50 bin TL sermayesi vardı

    Hatırlanacağı üzere THY ve Singapurlu SATS, 17 Ocak 2018 tarihinde Sats Food Turkey Gıda Hizmetleri AŞ adlı bir şirket kurmuştu. Beşiktaş'taki Maya Park adresinde kurulan 50 bin TL sermayeli şirketin yönetim kurulu başkanı Charles Hungate, yardımcısı ise Kumar Marie olmuştu. Şirketin açıklama bölümünde ise uçaklar, trenler ve diğer ulaşım araçları için kabin iaşesi tedarikinde bulunmak dâhil yemeklerin hazırlanması amacıyla gıda maddelerini üretmek ve işlemek, her türlü şirket için ikram hizmetleri sunmak, her türlü kamu kurumu ve özel kurum tarafından düzenlenecek ikram hizmetlerine ilişkin ihalelere katılmak ve havaalanları yer hizmetleri yönetmeliği uyarınca her türlü faaliyette bulunmak yer aldı.

Tekrar Do&Co ile görüşüyor

     Bu gelişmeler yaşanırken, THY Do&Co İkram Hizmetleri AŞ ile tekrar masaya oturma kararı aldı. THY'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) ikram hizmeti tedarikine ilişkin yer alan açıklamasında şunlar kaydedildi: "Ortaklığımızın İstanbul Yeni Havalimanı'nda ve Türkiye'deki diğer havalimanlarında alacağı ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, Do&Co AG ile ortak kuruluşumuz olan mevcut ikram hizmeti sağlayıcımız THY Do&Co İkram Hizmetleri AŞ ile görüşmelere başlanmış olup, önemli görülen gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

 

 

 

Kaynak: Kerim Ülker

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Borusan Oto Kıbrıs'ta Nisan ayında Jaguar atağı..
Borusan Oto Kıbrıs'ta Nisan ayında Jaguar atağı..
1 sterlin ne kadar? 22 Nisan döviz kurları..
1 sterlin ne kadar? 22 Nisan döviz kurları..