Reklam
  • Reklam
THY’den erken seçime kolaylık...

THY'den erken seçime kolaylık...

Türk Hava Yolları (THY), Cumhur İttifakı'nın erken seçim kararı almasının ardından seçim tarihleri arasında müşterilerine kolaylık sunacak.

Reklam
20 Nisan 2018 - 08:34
Reklam

THY, Erken seçim kararı alınmasının ardından vatandaşların oy kullanmalarını kolaylaştırmak adına 18 Haziran ve 1 Temmuz arasındaki biletlerin ücretsiz değiştirileceğini belirtti. THY, 19 Nisan ve öncesinden alınmış erken rezervasyonlarla seçime yakın 18 Haziran ve 1 Temmuz aralığındaki uçuşlar için ücretsiz değişiklik yapılabileceğini duyurdu.

THY'den yapılan açıklama şu şekilde: 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilecek ‘Genel Seçimler’ nedeniyle, Türk vatandaşı olan yolcularımızın oy kullanma süreçlerini kolaylaştırmak adına, 19 Nisan 2018 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, 18 Haziran 2018-1 Temmuz 2018 tarih aralığındaki Türkiye çıkışlı ve varışlı tüm Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet seferlerine kayıtlı yolcularımızın, 15 Mayıs 2018 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla; Yeni rezervasyonun, 31 Mart 2019 tarihine kadar düzenlenecek herhangi bir Türk Hava Yolları veya Anadolu Jet uçuşuna yapılması durumunda, ilgili uçuştaki müsaitlik durumu dikkate alınmak suretiyle, rezervasyon uçuş değişiklikleri aynı kabinde ücretsiz gerçekleştirilecektir.”

BİLETLERİN GEÇERLİLİĞİ 1 AĞUSTOS'A KADAR UZATILACAK 

Yolcuların iade talebinde bulunması veya parkur değişikliği yapması durumunda mevcut ücret koşulları altında gerçekleştirilebileciğini açıklayan THY, "Biletin geçerlilik süresi, herhangi bir ücret farkı ve/veya ceza alınmaksızın, 1 Ağustos 2018 (dâhil) tarihine kadar uzatılacaktır. İlgili uygulamalar, sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerinde geçerli olacak olup, ortak uçuş (codeshare) seferleri kapsamayacaktır. Söz konusu işlemler, Türk Hava Yolları Satış Ofisleri tarafından gerçekleştirilecektir. İlgili değişiklikler, bir defaya mahsus sağlanacak olup, aktarmalı uçuşları kapsamayacaktır” diye ifade etti.    
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..