Reklam
  • Reklam
Terör örgütü İŞİD’in sözde halifesi öldürüldü!

Terör örgütü İŞİD'in sözde halifesi öldürüldü!

Bir anda ortaya çıkan, Ortadoğu'nun seyrini değiştiren terör örgütü İŞİD'den şok açıklama. Örgütün halife olarak adlandırdığı Bağdadi'nin öldüğü duyuruldu. İşte detaylar..

Reklam
13 Haziran 2016 - 07:29
Reklam

Sözde islam adı altında kan döken, terör estiren İşid’den çarpıcı açıklama. Eli kanlı terör örgütü, sözde halife olarak gördükleri Bağdadi'nin Rakka’da öldüğünü duyurdu..

IŞİD'in internet sitesinde Ebubekir el-Bağdadi'nin öldüğü iddia edildi. Arap medyasında terör örgütü lideri El Bağdadi'nin ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye’deki hava saldırılarında öldüğü iddia edildi.

Ancak konuyla ilgiyi daha fazla bilgi verilmedi. Koalisyon güçlerinden ise konuşa ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak terör örgütü IŞİD, internet sitesinden iddialarını doğrulayan bir açıklama yayınladı.

RESMİ SİTELERİNDE YAYINLADILAR

Amag isimli sözde resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada 'halife' olarak adlandırdıkları Bağdadi'nin öldüğü bildirildi. Bağdadi'nin ölüm haberini Azhab Süresi'yle duyuran terör örgütü, “ Ebubekir el-Bağdadi, Ramazan’ın 5. gününde koalisyon uçaklarının Rakka'ya dönük saldırısında öldü” denildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018