Reklam
  • Reklam
Tapu satış kararı alındı!

Tapu satış kararı alındı!

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitler Birliği Başkanı, iş insanı Cafer Gürcafer’in de ortak olduğu inşaat şirketine ait Yeniboğaziçi’ndeki site için satış kararı alındı. İşte detaylar...

Reklam
26 Mayıs 2017 - 09:55 - Güncelleme: 26 Mayıs 2017 - 16:49
Reklam

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı, iş insanı Cafer Gürcafer’in de ortak olduğu şirketin Yeniboğaziçi’nde inşa ettiği villalarla ilgili, alacağı olduğu iddiasıyla Ömer Gültekin isimli işadamı satış kararı aldı.

Gürcafer ise, “1 milyon 850 bin sterlin” olduğu iddia edilen borcu reddetti. Tefeci faizi ile şişirilen bir borç olduğunu söyleyen Gürcafer, “Ben kimseden borç almadım. Gültekin ile bir iş yaptık, o yarı yolda vazgeçti. Buradan bir alacak ve üzerine faiz iddia etti. Sayın Gültekin ile uzlaşma aşamasındayız. Kimsenin evi de risk altında değil” dedi. Site içerisinde 7 adet villa tamamlanırken, çok sayıda dükkan ve villa da yarım inşaat olarak duruyor.

Ömer Gültekin, Havadis’e yaptığı açıklamada, “parasını istediğini” belirterek, bu nedenle hüküm kararı aldırdığını vurguladı.

Koop da alacaklı

Gürcafer’in 2005 yılında Kooperatif Merkez Bankası’ndan aldığı 500 bin sterlinlik borca karşılık da site içerisindeki bazı evleri ipotek verdiği biliniyor. Banka da parasını almak için mahkemeye başvurdu.

İnşaat alanı, 2005 yılında alınan beş yüz bin Sterlinlik borca kefalet olarak gösterilirken, borca yönelik ödeme yapıklmadığı ve rakamın şu anda 750 bin sterline yükseldiği öğrenildi.

Bu tabloda hem banka hem de iş insanı Ömer Gültekin evlerin satışının yapılarak borcun kendilerine ödenmesini istiyor

Satış hükmü alındı

Müteahhitler Birliği Başkanı, iş insanı Cafer Gürcafer’in de ortak olduğu şirketin Yeniboğaziçi’nde bulunan inşaat alanı için Tapu ve Kadastro satış işlemi için süreci başlattı.

Gürcafer’in Ömer Gültekin’e bir milyon 850 bin sterlinlik borç için kefalet olarak verdiği bazı villaların, ödemelerin yapılmadığı gerekçesiyle satılacağı iddiası var.

Ancak Cafer Gürcafer bu iddianın gerçek olmadığını ifade ederek “Ömer Gültekin’in kendine göre iddiası var benim de var. Konu mahkemede çözülmek üzere” dedi.

Gültekin: Yapacak bir şeyim yok

Gürcafer’den 1.8 milyon sterlinlik borcunu tahsil edemeyen ve ipotekli malların satışı için Tapu ve Kadastro Dairesi’ne başvuran ülkenin tanınmış iş insanı Ömer Gültekin Havadis’e yaptığı açıklamada verdiği borcun karşılığını alabilmek adına bu evleri satmaktan başka çaresi olmadığını ifade ederek satış işlemlerinin başlayacağını söyledi. “Gürcafer’in bana bir milyon 850 bin sterlinlik borcu, bu borca karşılık ipotek olarak verdiği villalar satılacak” ifadelerini kullandı.

Gürcafer: Bir sıkıntı yok

Cafer Gürcafer Havadis’e yaptığı açıklamada Ömer Gültekin ile aralarındaki konunun mahkemede olduğunu ifade ederek Ömer Gültekin’in iddiaları olduğu gibi kendisinin de iddialarının olduğunu söyledi.

Konuyu çözme noktasında olduklarını da kaydeden Gürcafer, “Bize göre şu an için Ömer Gültekin’e karşı çözemeyeceğimiz bir sorun yok. Zaten br arazi ve bir miktar para karşılığı anlaştık” dedi.

Kooperatif Merkez Bankası’na olan borç noktasında ise Gürcafer, Koopbank’ın kendilerine 500 bin sterlinlik kredi kullandırttığını kaydetti.

Villalar içerisinde satılan villaların olduğunu da kaydeden Gürcafer, şöyle devam etti:

“Satılan villalarda yaşayan vatandaşların ödemeleri devam ediyor. Satılan yedi adet villadan gelecek kaynak, bankaya olan borcumuzu ödüyor. Sanki, villaları vatandaşa sattık ve koçanlarını da veremiyoruz gibi bir durum var. Öyle değil.

Zaten buraları satın alan müşterilerimiz, ipotek sorunu olduğunu biliyorlardı. İnsanların borcunu ödemesi durumunda kooperatifteki borç kapanır. Alacaklarımız vereceklerimizi karşılar. Sitenin dörtte biri, konuşulan tüm bu rakamları karşılayacak noktada.

Ömer beyin bir iddiası var, bizim de iddiamız var. Karşılıklı bu konuyu aşabiliriz. Kimsenin endişe edeceği bir durum ortada yok. Bir ay içerisinde zaten sorunun tümünü çözüyoruz. Eğer çözemezsek de, dediğim gibi, site konuşulan tüm borcu karşılayacak düzeyde…”

 

Reklam
Reklam
Kaynak: Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018