Reklam
  • Reklam
Su üretip satan firmalar için son gün 11 Temmuz!

Su üretip satan firmalar için son gün 11 Temmuz!

Aylardır su tartışmasıyla yatıp kalkan KKTC için bu kez su firmalarına çağrı var. Su üretip satan firmalar için 11 Temmuz'a kadar tarih verildi. İşte detaylar..

Reklam
13 Haziran 2016 - 10:12
Reklam

Türkiye’den KKTC’ye su geliyor, peki bu süreçten sonra su üretip satan firmaların durumu ne olacak? Uzmanlara göre henüz bir ekonomik plan yok, birçok firma dara düşebilir.

Bu konuda henüz bir adım atılmadı ama Sağlık Bakanlığı, ambalajlanmış içme suyu üretimi ve satışı yapan şirketlerin üretim ve satış izni başvuru beyannamesini 11Temmuz’a kadar tamamlamaları gerektiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, şirketlerin, Sağlık Bakanlığı internet sitesinden veya Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’nden temin edecekleri  “üretim ve satış izni’ başvuru formunu doldurması ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne mesai saatleri içerisinde teslim etmesi gerekiyor.

“Ambalajlanmış Kaynak Suyu ve İçme Suyu Yasası”na aykırı olarak üretim ve satış izni almadan üretim veya satış yapan işletmelere izin verilmeyeceği gibi izinsiz üretim ve satış yapan şirketlere asgari ücretin dört katı tutarında idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Ayrıca izinsiz üretim ve satış yapan şirketlerin suları bakanlık tarafından toplatılıp, işletme kapatılacak.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..