Reklam
  • Reklam
Sterlin/TL’de yükseliş!..
Reklam

Sterlin/TL'de yükseliş!..

Sterlin/TL'de son durum...

Reklam
08 Kasım 2018 - 10:37

Sterlin/TL'de yükseliş!

7 Kasım Çarşamba günü sterlinin alış fiyatı 6.9648 iken, satış fiyatı 7.0011'den oldu. Bugün ise sterlinin güne yükselişle başladığı gözlemlendi.

Sterlin/TL yeni günü 7.0328 ile açtı. Satış fiyatı ise 7.0695 olarak yapılıyor. Sterlin/TL'nin -7 Kasım'a göre- değişimi ise %1 olarak gerçekleşti.

Türkiye'nin İran ambargosundan muaf tutulacağı haberiyle bu hafta 3 ayın en düşük seviyesi olan 5.30'a kadar gerileyen Dolar/TL güne hafif yükselişle başladı. Kur 5.37'den 5.42'ye yükselirken, euro da %0.8 artışla 6.20'de seyrediyor. Lira en fazla değer kaybeden para birimi olurken onu rand izledi.

Credit Suisse bir raporunda Dolar/TL'nin yıl sonunda 5.10'a kadar gerileyebileceğini öngördü.

GCM Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Enver Erkan, kurda 5.50 bandının altına indikten sonra TL'nin daha pozitif noktada olduğunu, bunda diplomatik alanda iyileşmenin önemli bir etken olduğunu belirtti.

Erkan: "Enflasyonda eğer tepe noktasını gördüysek ve 10- 1 Kasım'da Erdoğan-Trump görüşmesinden çıkacak olumlu gelişmelerle TL'de değerlenme isteği devam edebilir. 5.30'un aşağısı kurda daha da pozitifliği getirebilir." değerlendirmesini yaptı.

Bugünün en önemli verisi bu akşam açıklanacak Fed kararı. Fed'in faizlerde değişiklik yapması beklenmese de aralık toplantısına dair vereceği mesajlar önemli olacak.

Borsa dünkü iyimser havanın etkisiyle %0.8 yükseldi. Türk Lirası dün gelişen ülke para birimlerine kıyasla daha pozitif seyir izledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x