Reklam
  • Reklam
Sterlin/TL’de düşüş!..
Reklam

Sterlin/TL'de düşüş!..

Sterlin/TL'de son durum...

Reklam
17 Ocak 2019 - 10:17
Reklam

Sterlin/TL'de düşüş!

16 Ocak Çarşamba günü sterlinin alış fiyatı 6.9910 iken, satış fiyatı 7.0274'ten oldu. Bugün ise sterlinin güne yine düşüşle başladığı gözlemlendi.

Sterlin/TL, yeni günü 6.9369 ile açtı. Satış fiyatı ise 6.9730 olarak yapılıyor. Sterlin/TL'nin -16 Ocak'a göre- değişimi ise %-0.8 olarak gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın dünkü faiz kararı sonrası 5.41'lerden 5.33'lere gerileyen dolar/TL ise yeni güne artışla başladı.

Kur bugün en düşük 5.33, en yüksek 5.37 seviyesini gördü. Euro 6.12'de, sepet kur 5.74'te seyrediyor. Merkez Bankası dün faizleri beklendiği gibi değiştirmezken faiz indirimine yönelik sinyal de vermedi.

Nomura Ekonomisti İnan Demir: "Lira yerel seçimler öncesi erken bir indirim riskinden arınmış görünüyor. Ancak, jeopolitik riskler yeniden artarsa TL baskı altında kalabilir." yorumunu yaptı. Nomura, kurun 5.15'e kadar gerileyeceğini öngörüyor.

Merkez Bankası'nın dünkü kararı öncesinde Türk lirası, yıl başından beri en kötü performans gösteren para birimiydi. ABD ile Suriye gerilimi piyasa üzerinde baskı yaratsa da lira, Merkez sonrası benzerlerine kıyasla en fazla değer kazanan para birimi oldu. Merkez Bankası'nın bir sonraki faiz toplantısı 6 Mart'ta gerçekleşecek.

Türkiye'de bugün önemli bir veri akışı bulunmuyor, ABD'de işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 Türk bankasının notu düştü..
18 Türk bankasının notu düştü..
Ekonomi gündemi - 19 Haziran
Ekonomi gündemi - 19 Haziran