Reklam
  • Reklam
Sivrisinek mücadelesinde ihale iptali..

Sivrisinek mücadelesinde ihale iptali..

Sivrisinek mücadelesinde Sağlık Bakanlığı'nın biyolojik larvasit alımı için açtığı ve bir firmanın engeline takılan ihale iptal oldu.

Reklam
14 Ekim 2016 - 09:57
Reklam

Deniz Abidin

Sivrisinek mücadelesinde Sağlık Bakanlığı'nın biyolojik larvasit alımı için açtığı ve bir firmanın engeline takılan ihale iptal oldu. AB'den bu konuda rapor istendiği, yazının geldiği ve  Spinosad adlı ilacın  kesinlikle kullanılmaması gerektiği ifade edildiği halde,ihale bir türlü sonuçlanmamış, Tarım Dairesi Müdürlüğü'ne bağlı kuruldan gelecek olan raporun beklendiği dile getirilmişti. Ancak, 28 Eylül 2016 tarihinde ihale iptal edildi. Yeni Bakış'ın elde ettiği bilgiye göre, Merkezi İhale Komisyonu'nun söz konusu ihaleyi kontroledecek birini 5 aydır göndermemesi üzerine iptal ettiği öğrenildi. Bu da biyolojik larvasit alımı için açılan ihalenin belli bir kesime hizmet etmek için mi iptal edildiği sorusunu akıllara getirdi.

 

"İhaleyi karar üretilene kadar sonuçlandırmayacağız"

 

Sağlık Bakanı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, bir süre önce Yeni Bakış'a, ihaleyi karar üretilene kadar sonuçlandırmayacaklarını belirterek, şunları söyledi, "ihalede teknik danışmanlık Tarım Dairesi Başkanlığındaki komitedir. Biz Bakanlık olarak bunu daha önce belirttik. Biz biyolojik ilaçtan yanayız. Bu konuda teknik komitenin vereceği rapor doğrultusunda  ihale sonuçlanacaktır"şeklinde konuşmuştu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..