Reklam
  • Reklam
Şirket Haberleri - 27 Temmuz 2018
Reklam

Şirket Haberleri - 27 Temmuz 2018

Şirketler haberlerinde son gelişmeler...

Reklam
27 Temmuz 2018 - 12:17
Reklam

 

Şirket Haberleri - 27 Temmuz 2018

BORUSAN

    Borusan, faaliyet göstermekte olduğu ana iş kolları içerisinde stratejik büyüme alanlarından otomotiv segmentini odağına alan, bununla birlikte katma değeri yüksek standart boru ürün gruplarına da hizmet etmesi planlanan 75 milyon dolar sabit kıymet yatırım planı finansmanı ile ilgili olarak ING ile toplam 53 milyon dolar tutarında 2 yılı geri ödemesiz toplam 6 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzaladı.

  Yatırım finansmanının ikinci fazı olan Avusturya Eximbank (Oekb) garantisiyle temin edilecek krediye ilişkin sözleşme sürecinin sene sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

GARANTİ BANKASI

     Garanti Bankası, piyasa beklentisi olan 1,81 milyar liranın üzerinde kâr etti.

 

SWISSOTEL

     Dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında yer alan World Luxury Spa Awards 2018’e aday olan Swissôtel Resort Bodrum Beach, "En İyi Lüks Butik Resort Otel Spa" ödülüne layık görüldü.

TOFAŞ

    Tofaş'ın ikinci çeyrek net dönem kârı 368 milyon TL ile 344 milyon TL olan piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti.

    Geçen yılın aynı döneminde net kâr 312.5 milyon TL'ydi. Şirketin satış gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %12.3 oranında arttı ve 5.05 milyar lira oldu.

TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG

   TAV Havalimanları'nın 2018 yılı ikinci çeyrek ana ortaklık net dönem kârı 426.4 milyon TL piyasa beklentisi olan 264 milyon TL'yi aştı.

   Ziraat Yatırım, tahminimizdeki sapmada beklentiden yüksek gerçekleşen karlılık ve özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan beklenti üzerinde elde edilen gelirin etkili olduğunu belirtti.

   TAV'ın satış gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %35.1 oranında artarak 1.55 milyar liraya yükseldi.

İŞ FİNANSAL KİRALAMA

    Şirketin ikinci çeyrekteki net dönem kârı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %6 oranında azalarak 26.8 milyon lira oldu. 2018 yılı Ocak-Haziran net dönem kârı ise bir önceki çeyreğe göre %29 oranında artarak 74.7 milyon lira oldu.

BORSA İSTANBUL

    Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Kron Telekom ve Sanel Mühdensilik'te 10 Ağustos seans sonuna kadar açığa satış ve kredili işlem yapılamayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
(KIB-TEK) K.T. Elektrik Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları.
(KIB-TEK) K.T. Elektrik Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs iş...
Lord's Palace Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Lord's Palace Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları