Reklam
  • Reklam
Şirket Haberleri - 19 Temmuz 2018
Reklam

Şirket Haberleri - 19 Temmuz 2018

Şirketler haberlerinde son gelişmeler...

Reklam
19 Temmuz 2018 - 10:04
Reklam

 

Şirket Haberleri - 19 Temmuz 2018

 

EMLAK KONUT GYO

   *İller Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim istifa etti.

ŞOK MARKETLER

   *Şirket, mali tablolarına göre dönem zararı bulunduğundan, kar dağıtmayacak.

ANADOLU SİGORTA

   *Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 18.07.2018 tarihinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kredi notunda gerçekleşen not indirimine paralel olarak Şirket'in uluslararası finansal güç notunu  "BBB-" den " BB+" seviyesine indirmiş, not görünümünü de aynı nedenle negatif olarak açıkladı.

   *Söz konusu raporda şirketin ulusal finansal notu "AA+" ve görünümü "Durağan" olarak teyit edildi.

LOKMAN HEKİM

   *Şirket, Lokman Hekim Akay Hastanesi ruhsatı içindeki Tüp Bebek Merkezi Ruhsatı ve Cihazlarının toplam 1.4 milyon TL + KDV toplamda 1.6 mn TL tutarına satılmasına karar verdi.

   *Akay hastanesi içerisinde Tüp Bebek Merkezinin faaliyet gösterdiği yaklaşık 500 m2lik alanda Gastroenteroloji ve Radyoloji branşlarında daha nitelikli ve verimli hizmet verilmesi planlanlandığı açıklandı.

MİSTRAL GYO

   *Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 18.07.2018 tarihinde şirkete 3 adet Vergi İnceleme Raporu ile 2014 yılı için KDV Stopaj vergi aslı ve aynı tutarda vergi ziyaı olarak 3.348.32 TL, 2014 yılı için Kurumlar Vergisi stopaj vergi aslı ve aynı tutarda vergi ziyaı olarak 18.601.80 TL ve 2015 yılı için de Gelir Vergisi stopaj vergi aslı ve aynı tutarda vergi ziyaı olarak 6.629.98 TL olmak üzere toplam 28.580.10 TL vergi ve ceza tarhiyatı tebliğ edildi.

  *Aynı tebligatta, uzlaşma için şirket 16.08.2018 saat 14.00'da uzlaşma komisyonuna davet edidi.

  *Konu, şirketin Yeminli Mali Müşaviri ve yönetim tarafından değerlendirilecek ve kanun kapsamında yer alan hakların kullanılıp kullanılmayacağı ve tarhiyatta uzlaşmaya iştirak edilip edilmeyeceği kararlaştırılacak.

YEŞİL YAPI

   *Şirket, yüzde 20 oranında iştirak ettiği 13 milyon TL sermayeli Ortadoğu Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de sahip olunan payların Kapital Yatırım Holding AŞ'ye satımı için görüşmelere başlanılmasına, Ortadoğu Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin değerlemesinin yapılmasına, satışı gerçekleştirilecek payın ve tutarın değerleme raporuna göre belirlenmesine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile diğer kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli iş ve işlemlerin ifası için şirket yönetiminin yetkili ve görevli kılınmasına oybirliği ile karar verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x