Reklam
  • Reklam
Samsung İPhone X modelini kopyaladı...

Samsung İPhone X modelini kopyaladı...

Dünya devlerinin yarışı sürüyor. Şimdi de Samsung, İPhone'nun en çok satan modeli İPhone X serisinden ilham alarak Galaxy serisi üretti.

Reklam
13 Haziran 2018 - 11:42 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 11:47
Reklam

 

kıllı telefon üreticilerinin yeni modellerini üretirken devamlı birbirlerinden esinlendikleri yadsınamaz bir gerçek. Yazılımsal özellikler söz konusu olduğuda Apple, kendi platformunu geliştirmek için Android’in özelliklerini kopyalamaktan geri durmaz. Ancak konu donanımsal ve fiziksel görünüş olduğunda Android telefon üreticileri, Apple’ın getirdiği bütün yeniliklerden faydalanırlar. Bu duruma yakın geçmişte en iyi örnek olan iPhone X’in hemen hemen bütün firmalar tarafından benzer bir modeli piyasaya sürüldü ya da sürülmeyi bekliyor.

 

Şimdiye kadar iPhone X’i taklit etmeyen tek bir Android telefon üreticisi kalmıştı, o da Samsung. Ancak önümüzdeki haftalarda çıkması beklenen yeni Galaxy A9 Star ve Galaxy A9 Star Lite’ın sızdırılan fotoğrafları gösterdi ki artık Samsung da iPhone’in özelliklerini koplayalamaktan geri kalamadı.

 

Bildiğimiz üzere Samsung’un akıllı telefon modellerinin arka yüzünde kameralar genelde hep ortada olur, Apple ise solda tutmayı tercih eder. Geçtiğimiz günlerde internete düşen Galaxy A9 Star ve Galaxy A9 Star Lite’ın görüntülerinde ise kameraların sol tarafa çekildiği açıkça belli oluyor. Hala çentiklere sıcak bakmıyor olsa da Samsung da sonunda iPhone X’inden ilham alan üreticiler kervanına katıldı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemaler Group, münhal açtı!..
Kemaler Group, münhal açtı!..
Hangi şirket yatırım portföyüne Bitcoin ve kripto paraları ekleyecek?..
Hangi şirket yatırım portföyüne Bitcoin ve kripto paraları...