Reklam
  • Reklam
Sahte sözleşmelerle Lapis Emlak vurgunu 50 bin TL’ye ulaştı!

Sahte sözleşmelerle Lapis Emlak vurgunu 50 bin TL'ye ulaştı!

Kıbrıs emlak sektöründe dolandırıcılık alarmı! İnternet üzerinden emlak dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen şirket ve yöneticisi hakkında iddialar büyüyor. İşte detaylar.

Reklam
28 Eylül 2017 - 13:16
Reklam

Teoman Turan

Başkent Lefkoşa’da başka emlak şirketlerine ait olan evleri, internet üzerinden  kendi sorumluluğundaymış gibi gösterip farklı kişilere kiralayan zanlı Ahmet Uğurluşanlıtürk hakkındaki soruşturma sürüyor.

Sahte kira sözleşmeleriyle kiraladığı evler karşılığında binlerce lira alan zanlının sahtekârlıkla aldığı para miktarı gün geçtikçe artıyor. Zanlı dün ek süre talebi ile yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada dolandırıcılık olayının Temmuz – Eylül 2017 tarihleri arasında meydana geldiğini kaydeden polis, zanlı Ahmet Uğurluşanlıtürk’ün, kiralık ev sitelerine başka emlakçıların yetkisinde olan evlerin resimlerini koyarak müşteri bulduğunu ve Lapis Emlak Şirketi adı altında sahte kira sözleşmesiyle bu evleri kiraladığını söyledi. 

Aldığı para 50 bin liraya ulaştı

Polis, zanlı Ahmet Uğurluşanlıtürk’ün sahte kiralama sözleşmeleri ile sahtekârlıkla 49 bin 550 TL para aldığını ifade etti. Polis, zanlının tutuklandığı, haberini gazetelerden öğrenen mağdurların polise gelerek şikâyette bulunduğunu ve her gün yeni şikayetler olduğunu söyledi. Polis, zanlın aleyhine gelen şikâyetlere yenilerinin eklenebileceğini belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Diyalog Gazetesi

 

LAPİS EMLAK HAKKINDA:

Lapis Emlak şirketi ile ilgili tek kayıt Emlakjet üzerinde. Emlakjet üyesi Lapis Emlak için, 2005 yılında Ahmet Uğurluşanlıtürk tarafından kurulmuştur notu var. Sloganları ise "Güvenin simgesi, hizmet kalitesi" olarak yer alıyor. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..