Reklam
  • Reklam
Sağlık Bakanlığı ile KKTC Telsim arasında bir iş birliği...
Reklam

Sağlık Bakanlığı ile KKTC Telsim arasında bir iş birliği protokolü imzalandı!..

Kuzey Kıbrıs’ın GSM sektöründe hizmet sunan önemli şirketlerinden Telsim Vodafone ile KKTC Sağlık Bakanlığı arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. İşte detaylar...

Reklam
18 Ekim 2018 - 14:13
Reklam

Sağlık Bakanlığı ile KKTC Telsim arasında bir iş birliği protokolü imzalandı!

Kuzey Kıbrıs’ın GSM sektöründe hizmet sunan önemli şirketlerinden Telsim Vodafone ile KKTC Sağlık Bakanlığı arasında bir iş birliği protokolü imzalandı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bu protokolle soğuk zincirle ilgili bakanlık personeline, hekimlere ve topluma anında mesajla ulaşılabilmesini sağlayan bir alarm sistemi hayata geçirilecek.

Sağlık Bakanlığı, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar tarafından imzalanan protokolün bir yıllık işbirliğini öngördüğü belirtildi.

Sağık Bakanlığında imzalan protokol ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında Filiz Besim, Telsim Vodafone'a teşekkür ederek anında sağlık alanında anında bilgiye ulaşmanın çok önemli olduğunundan bahsetti. Ayrıca,  taramaların, hangi merkezlerde nelerin yapıldığını halka  mesajlarla duyurabileceklerini ifade etti.

KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ise konuşmasında, Kuzey Kıbrıs'ın dijitalleşmesinin ve bu kamsamda  kamu kuruluşlarıyla iş birliği yapmanın öneminden bahsederek, Sağlık Bakanlığıyla da bu amaçla iş birliği yaptıklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?